Sestdien Sabilē Lija Laizāne triumfēja Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensībās elites sieviešu konkurencē. Junioru puišu grupā spraigā cīņā uzvarēja Alekss Jānis Ražinskis, junioru meiteņu grupā zelta medaļa Līnai Svarinskai, kamēr starp jauniešiem pirmā vieta Bruno Binovskim.

Vējainos laika apstākļos sestdien Sabilē tika aizvadīta 2018. gada Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrā sacensību diena. Medaļu komplektus grupas braucienā sadalīja sieviešu elites, junioru puišu, junioru meiteņu un jauniešu puišu grupu sportisti. Starts un finišs atradās Sabiles kalnā. Atkarībā no vecuma grupas, sportisti veica trīs vai četrus 24 kilometru garos apļus.

Junioru puiši un elites sievietes veica 96 kilometru garu distanci. Juniori jau no pirmā apļa demonstrēja ļoti aktīvu sniegumu. Regulāri tika veikti izrāvieni, kas gan lielākoties ātri tika apslāpēti. Pēdējā aplī lielākā daļa favorītu aizdevās kopā. Piecus kilometrus pirms finiša solo izrāvienu veica “RRS/ Purvciems” sportists Alekss Jānis Ražinskis. Neviens no konkurentiem nespēja neitralizēt šo izrāvienu. Sabiles kalnā, atdodot pēdējos spēkus, Ražinskim izdevās savu pārsvaru nosargāt.

Viņš kļuva par divkārtēju Latvijas junioru čempionu, jo ceturtdien palika nepārspēts arī individuālajā braucienā. Distancē sportists pavadīja 2 stundas 25 minūtes un 28 sekundes. Spraigā cīņā par otro vietu Devids Zikrātijs (Ķekavas novada sporta skola/ “Dobeles dzirnavnieks Feel Free”) pārspēja “MSĢ/ Ogre/ Valmieras velo vienības” riteņbraucēju Aleku Krastu. Abi uzvarētājam zaudēja 2 sekundes. Labāko sešiniekā iekļuva arī Kristaps Siltumēns (“RRS/ Purvciems”), Ričards Dresmanis (“RRS/ Vecmilgrāvis”) un Gatis Līvs (“MSĢ/ Dobeles dzirnavnieks Feel Free”).

Elites sieviešu grupā savu dominanci Latvijas čempionātā turpināja vienīgā mūsu valsts profesionāle Lija Laizāne. “Vaiano/ Aromitalia” komandas sportiste 96 kilometru garajā distancē pavadīja 2 stundas 37 minūtes un 50 sekundes. Sīvāka cīņa izvērtās par otro pozīciju, kur Viktorija Sipoviča (“Dobeles dzirnavnieks Feel Free”) pārspēja Elīnu Kirsakmeni “VW Komerctransports – Veloprofs.lv”.

Jauniešu puišu grupas braucēji sacentās 72 kilometru garajā distancē, veicot trīs apļus. Arī šeit uzvarētāja liktenis izšķīrās vien finiša kāpumā. Lieliski tajā sevi apliecināja “RRS/ Alfa” pārstāvis Bruno Binovskis, kurš izvirzījās vadībā un to nevienam tā arī neatdeva. Jaunais sportists izcīnīja valsts čempionāta zelta medaļu. Trasē viņš pavadīja 1 stundu 55 minūtes un 37 sekundes. Vienu sekundi vēlāk finišēja un otro vietu guva “MSĢ/ Kuldīgas NSS” pārstāvis Artūrs Raudis. Tikmēr bronzas godalga Kristiānam Belohvoščikam.

Junioru meiteņu konkurencē 72 kilometru garajā distancē uzvarētājas liktenis nebija skaidrs līdz pat pēdējam aplim. Tajā Līna Svarinska (“RRS/ Belo CP”) spēja atrauties no savas sīvākās konkurentes Santas Sanijas Jurgenas (Ķekavas novada sporta skola/ “Dobeles dzirnavnieks Feel Free”). Trenera Raivja Belohvoščika audzēkne arī kļuva par Latvijas čempioni. Viņa finišēja pēc 1 stundas 56 minūtēm un 8 sekundēm. Otrā pozīcija Jurgenai, bet trijnieku noslēdza individuālā brauciena uzvarētāja Daniela Leitāne (Dobeles sporta skola), kura uzvarētājai zaudēja 2 minūtes un 52 sekundes.

Latvijas čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, kad notiks grupas brauciena sacensības elites vīriem un amatieriem. Pulksten 9.30 94 kilometru garajā distancē dosies amatieri, bet 12.30 tiks dots starta šāviens elites braucienam, kurā startēs arī U23 sportisti.