Šveices tenisa leģenda Rodžers Federers svētdien uzvarēja Štutgartes ATP "World Tour 250" sērijas turnīrā, tikdams jau pie sava 98. augstākās raudzes titula.

Finālā Federers ar 6-4, 7-6 (7:3) uzvarēja Kanādas pārstāvi Milošu Raoniču, pieveicot viņu jau 11.reizi 14 savstarpējos dueļos.

Šī ir pirmā reize, kad Federers izcīnījis uzvaru Štutgartes turnīrā, turklāt pirmdien viņš atkal kļūs par pasaules ranga līderi, apsteidzot spāni Rafaelu Nadalu.

"Šī man ir lieliska atgriešanās," pauda 36 gadus vecais Federers, kurš pirms tam izlaida māla sezonu un noraudzījās, kā Francijas atklātajā čempionātā triumfē viņa principiālais konkurents Nadals. "Esmu ļoti priecīgs, ka man ar trešo piegājienu izdevies uzvarēt Štutgartē. Redzēsim, vai atgriešanās pasaules ranga pirmajā vietā dos man papildus dzinuli."

Savukārt Raoničs, kurš agrāk bija stabils pirmā desmitnieka spēlētājs, šobrīd pasaules rangā nokritis līdz necilajai 35.vietai, ko gan sekmējuši regulāri savainojumi.

Tikmēr Nīderlandē notikušajā Hertogenbošas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā svētdien uzvaru guva francūzis Rišārs Gaskē, kurš tādējādi izcīnījis pirmo titulu kopš 2016.gada oktobra.

Francijas tenisists finālā ar 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja tautieti Žeremī Šardī, tikdams pie savas 15.ATP trofejas karjerā.

Turpat Hertogenbošā notika arī WTA "International" sērijas turnīrs sievietēm, kur pie sava pirmā titula karjerā tika serbiete Aleksandra Kruniča. Viņa šo sacensību finālā ar 6-7 (0:7), 7-5, 6-1 pārspēja Beļģijas tenisiste Kirstenu Flipkensu.

Savukārt pie sava pirmā titula šajā sezonā svētdien tika austrāliete Ešlija Bārtija, kura Notingemas WTA "International" sērijas sacensību finālā ar 6-3, 3-6, 6-4 pārspēja mājinieci Johannu Kontu.

Kopumā Bārtijai šis ir tikai otrais tituls karjerā, jo iepriekšējo reizi viņa WTA turnīrā triumfēja pērn martā Kualalumpurā.