Pašlaik 48 gadus vecais Infantīno par FIFA prezidentu kļuva 2016.gadā, kad nomainīja korupcijas skandālos iekļuvušo Zepu Blateru.

Trešdien FIFA kongresā Infantīno norādīja, ka brīdī, kad viņš pārņēmis organizācijas vadību, tā bija teju mirusi, tomēr šo divu gadu laikā tā "kļuvusi ļoti dzīva un pilna prieka", turklāt tai ir arī skaidra nākotnes vīzija.

Nākamgad notiks jaunas FIFA prezidenta vēlēšanas, un Infantīno uzsvēra, ka tajās piedalīsies.

Iepriekš Infantīno vairākus gadus bija FIFA ģenerālsekretārs, bet Blaters organizācijas galva bija 17 gadus, līdz tika ierauts korupcijas skandālos, par kuriem Šveices varasiestādes sākušas izmeklēšanu.

Blaters tiek saistīts ar korupciju arī 2018. un 2022.gada Pasaules kausa rīkotājtiesību piešķiršanas gadījumos ar Krieviju un Kataru, tomēr pats kādreizējais futbola funkcionārs, kuram piešķirta diskvalifikācija, savu vainu noliedz.

Tikmēr šo divu gadu laikā, kamēr organizāciju vada Infantīno, FIFA ir sākusi jaunu dzīvi, veicot izmaiņas pārvaldībā un ieviešot inovācijas. Trešdien 2026.gada Pasaules kausa rīkotāju pirmo reizi izvēlējās asociācijas biedri, lai gan iepriekš to darīja FIFA padome.

Tāpat Pasaules kausā Krievijā, kas sāksies jau ceturtdien, pirmo reizi tiks izmantota videotiesneša sistēma (VAR).