Itālijā notiekošajā turnīrā "Adriatic Cup" pie pirmā panākuma piektdien tika Latvijas vīriešu valstsvienība, kas aizvadot pārliecinošu otro puslaiku ar 28:23 pieveica Turciju, informēja Latvijas Handbola federācija.

Gan Latvija, gan Turcija turnīru ceturtdien iesāka ar zaudējumiem – latvieši ar 22:29 atzina Ukrainas izlases pārākumu, bet turki spraigā cīņā piedzīvoja zaudējumu pret mājinieci Itāliju ar 29:30. Pēdējoreiz savstarpējā spēlē latvieši ar turkiem tikās 2012.gadā pasaules čempionāta kvalifikācijā, kad viesos cīnījās neizšķirti – 20:20.

Piektdien spēles rezultātu pēc nospēlētas pusotras minūtes atklāja Artūrs Lazdiņš, taču nākamo četru minūšu laikā turki atbildēja ar diviem bezatbildes vārtiem, nostādot mūsējos iedzinēju lomā – 1:2. Otros vārtus Latvija guva vien devītajā minūtē, kad precīzs no līnijas bija izlases kapteinis Ingars Dude, bet neilgi pirms puslaika vidus Guntis Piļpuks atkal atguva vadību Latvijai – 4:3. Lielāko daļu puslaika spēle ritēja punkts punktā , nevienai no komandai neatraujoties vairāk par vieniem vārtiem, vien tuvojoties puslaika izskaņai Turcijai izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru (8:10). Veiksmīgi spēlējot Emīlam Kurzemniekam, Latvija spēja panākt neizšķirtu (11:11), bet 20 sekundes līdz puslaika beigām Raivis Gorbunovs panāca 12:11, ļaujot mūsējiem pārtraukumā doties minimālā vadībā.

Otrais puslaiks iesākās ar Dudes metienu pāri visam laukumam tukšos Turcijas izlases vārtos, bet vēlāk Anda Ērmaņa un Raivja Gorbunova rezultatīvā spēle uzbrukumā, kā arī Edgara Kukšas veiksmīgā spēle vārtos, ļāva latviešiem pirmoreiz iegūt +3 (16:13). Armanda Uščina vadītā komanda turpināja izmantot savas iespējas arī vēlāk, 44.minūtē Rihardam Lejam panākot jau piecu vārtu pārsvaru - 19:14. Tam sekoja ne pārāk veiksmīgs spēles nogrieznis, kura laikā turki pietuvojās divu vārtu attālumā, taču tuvāk netika pielaisti. Galotnē Latvija ne tikai spēja atjaunot piecu vārtu pārsvaru, bet panākt arī +6 (27:21), bet visā spēlē bija pārāka ar 28:23.

Pa pieciem vārtiem Latvijas izlases labā guva Piļpuks un Kurzemnieks, bet četras reizes precīzi meta Lazdiņš, Dude un Kreicbergs.