Otrdien Francijā aizvadīts pasaules tūres daudzdienu velobrauciena "Criterium du Dauphine" otrais posms, kurā respektablo devīto vietu izcīnīja Toms Skujiņš. Par uzvarētāju 180,5 kilometru garajā distancē kļuva "Bora – hansgrohe" komandas pārstāvis Paskāls Akermans, kura labā lielu darba apjomu paveica Aleksejs Saramotins.

"Criterium du Dauphine" daudzdienu velobrauciens, kurā iekļauts prologs un septiņi etapi, ir vienas no galvenajām sagatavošanās sacensībām leģendārajai "Tour de France" grandtūrei, kas sāksies jūlija sākumā. Otrdien dalībnieki no pasaules tūres vienībām un vairākām vadošajām pro kontinentālajām komandām veica 180, 5 kilometru garo otro posmu.

Tajā tika iekļauti četri trešās un viens ceturtās kategorijas kāpums. Distances pēdējā daļa gan veda vairāk kalnā lejup, kas ļāva prognozēt lielās grupas finišu. Šis bija pēdējais velobrauciena posms, kurā sevi apliecināt varēja, jo turpmākajos etapos gaidāmi nopietni kāpumi.

Distances pirmajā daļā izveidojās četru sportistu liels atrāviens. Lai arī līderu kvartetā nebija neviens no favorītiem, tomēr atrāviens bija visai spēcīgs. Distances vidusdaļā pārsvars pār grupu sasniedza 6 minūtes un 40 sekundes. Sprinteru komandas gan visai ātri uzņēmās bēgļu ķeršanu. Lielisku darbu "Bora – hansgrohe" komandas labā paveica mūsu pieredzējušais riteņbraucējs Aleksejs Saramotins. Kāpumos peletons palika skaitliski mazāks. No lielās grupas atkrita arī Toma Skujiņa pārstāvētās vienības "Trek – Segafredo" pārstāvis Kjels Reidžnens, kurš piedzīvoja nepatīkamu kritienu pirmajā posmā.

"Trek – Segafredo" deva iespēju finišā sevi apliecināt Tomam Skujiņam. Līdz izšķirošajiem notikumiem bēgļi tika panākti. Liels nopelns tajā arī Aleksejam Saramotinam, kurš finišu sasniedza sekotāju grupā. Skujiņš tikmēr pēdējos kilometros izcīnīja savu pozīciju grupas priekšgalā.

Sekoja lielās grupas finiša spurts, kurā nepārspēts palika tieši Saramotina komandas vadošais sprinteris šajās sacensībās Paskāls Akermans. Vācietis trasē pavadīja 4 stundas 19 minūtes un 57 sekundes. Otrā vieta pazīstamajam norvēģim Edvallam Boasonam Hagenam no "Dimension Data", kamēr labāko trijnieku noslēdza kopvērtējuma līderis Derils Impejs.

Toms Skujiņš posmā izcīnīja devīto vietu, esot labākais no savas komandas sportistiem. Carnikavietim tāds pats laiks kā uzvarētājam. Tikmēr Aleksejs Saramotins, pēc produktīvi paveiktā darba apjoma, finišēja 134. vietā.

Kopvērtējumā pēc otrā posma līdera godu saglabā "Mitchelton Scott" komandas Dienvidāfrikas Republikas riteņbraucējs Derils Impejs, kurš par divām sekundēm apsteidz prologa uzvarētāju Mihalu Kvjatkovski ("Sky"). Skujiņš ieņem 70. pozīciju, kamēr Saramotins ir 137. vietā. Velobraucienu turpina 148 dalībnieki.

Trešdien tiks aizvadīts sacensību trešais posms, kurā gaidāms 35 kilometru garais komandu brauciens.