Latvijas U-21 futbola izlase Baltijas kausa izcīņu piektdien sāka ar uzvaru pret Igaunijas vienaudžiem.

Latvijas komanda Slokas stadionā, Jūrmalā, svinēja uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0). Pirmos vārtus spēles 25.minūtē guva Vladislavs Fjodorovs, bet mača 84.minūtē rezultātu dubultoja uz maiņu nākušais Rendijs Šibass. Abi futbolisti ikdienā pārstāv "SynotTip" futbola virslīgas komandu "Metta"/"Latvijas Universitāte" (LU).

Otrajā puslaikā Latvijas izlase varēja panākt vēl lielāku pārsvaru, jo divreiz bumba tika sista pret vārtu konstrukciju.

Spēles izskaņā Latvijas komanda prata noturēt pārsvaru un svinēt uzvaru.

Jau vēstīts, ka pirmajā Baltijas kausa izcīņas mačā otrdien Igaunija Pērnavā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Lietuvu.

Līdz ar to Latvija ar trīs punktiem ir šī brīža līdere turnīra tabulā un pēdējā spēlē, kas risināsies pirmdien, tai pietiks ar neizšķirtu pret Lietuvu, lai triumfētu sacensībās.

U21 valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs kandidātu sarakstā iekļāva 24 futbolistus. Komanda vienkopus sapulcējās pirmdien, aizvadot treniņus Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā.

Šajā nometnē valstsvienības sastāvam nepievienojās iepriekšējās spēlēs par pamatvārtsargu kļuvušais Kristaps Zommers un U-19 izlasi iepriekš pārstāvošais Aleksejs Saveļjevs, kuru arī plānoja izsaukt pirmo reizi U-21 izlasē.

Valstsvienībai talkā devušies vairāki futbolisti, kuri palīdzēja U-19 izlasei Eiropas čempionāta elites kārtā uzrādīt vēsturē labāko rezultātu. Tāpat starp kandidātiem ir vairāki futbolisti, kuri savas prasmes slīpē ārzemēs - aizpērn par Latvijas čempionu kļuvušais vārtsargs Vladislavs Kurakins spēlē Austrijas pēc spēka trešajā līgā, vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Rihards Matrevics ir Anglijas premjerlīgas kluba Vesthemas "United" paspārnē, aizsargs Vladislavs Soloveičiks sezonu pavadīja Krievijas pēc spēka otrajā līgā, bet pussargi Andrejs Cigaņiks un Jānis Grīnbergs ir Vācijas bundeslīgas vienības Gelzenkirhenes "Schalke 04" sistēmā.

Pirms diviem gadiem Baltijas kausu ieguva Latvijas nacionālā valstsvienība, kā arī U-21 un U-19 vecuma grupu izlases.

Latvijas U-21 futbola izlases kandidātu saraksts Baltijas kausa spēlēm:

vārtsargi - Vladislavs Kurakins (Vīnes "Karabakh", Austrija), Krišjānis Zviedris ("Liepāja"/"Mogo"), Rihards Matrevics (Vesthemas "United", Anglija);

aizsargi - Viktors Litvinskis, Antonijs Černomordijs (abi - "Riga"), Dāvis Sandis Strods, Krists Kristers Gulbis (abi - "Metta"/LU), Vladislavs Soloveičiks (Sanktpēterburgas "Zeņit-2", Krievija), Vladislavs Sorokins (RFS), Ņikita Koļesovs ("Ventspils");

pussargi - Eduards Emsis, Rendijs Šibass, Vladislavs Fjodorovs (visi - "Metta"/LU), Andris Krušatins ("Jelgava"), Ingars Sarmis Stuglis (Jūrmalas "Spartaks"), Krišs Kārkliņš ("Riga"), Andrejs Cigaņiks, Jānis Grīnbergs (abi - Gelzenkirhenes "Schalke 04", Vācija), Mārtiņš Ķigurs ("Liepāja"/"Mogo");

uzbrucēji - Marks Kurtišs ("Jelgava"), Ņikita Ivanovs ("Metta"/LU), Roberts Uldriķis, Marko Regža (abi - RFS), Devids Dobrecovs ("Liepāja"/"Mogo").