Latvijas sprintere Gunta Latiševa-Čudare sestdien Taivānā vieglatlētikas sacensībās izcīnīja uzvaru 200 metru distancē.

Finālskrējienā latviete finišēja pēc 23,38 sekundēm.

Otro vietu izcīnījusī Honkongas sprintere Hanvai Pūna bija par 1,29 sekundēm lēnāka.

Pirms tam tika aizvadītas arī priekšsacīkstes, bet Latvijas sprinterei tajās nebija jāpiedalās.

Latiševas-Čudares personiskais rekords 200 metros ir 23,15 sekundes, kuras viņa sasniedza pērn Universiādē, turpat Taivānā izcīnot sudraba godalgu.

Pērn Latiševa-Čudare kļuva par Latvijas sporta uzlecošo zvaigzni, šādu godu iegūstot "Gada balvas sportā" ceremonijā. Viņa pagājušajā gadā uzvarēja Eiropas U-23 čempionāta 400 metru distancē, bet pasaules čempionātā bija ātrākā no Eiropas skrējējām, noslēgumā ierindojoties 12.vietā.

Šogad vieglatlētiem galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts, kas no 7. līdz 12.augustam notiks Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.