Naktī uz pirmdienu ASV sācies Ziemeļamerikas prestižākais daudzdienu velobrauciens "Amgen Tour of California", kura pirmajā posmā Toms Skujiņš finišēja lielajā grupā, ieņemot 100. pozīciju. Luksemburgā notikušā "Fleche du Sud" velobrauciena pēdējā posmā 13. vietu guvis Mārtiņš Pluto.

Ceturto gadu pēc kārtas Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš pārstāv "Trek – Segafredo" komandu, maijā startē Ziemeļamerikas prestižākajās daudzdienu sacensībās – "Amgen Tour of California". 2015. un 2016. gadā carnikavietis uzvarēja vienā no šo sacensību posmiem, bet pērn, reāli cīnoties par uzvaru otrajā etapā, piedzīvoja nepatīkamu kritienu.

Šajā gadā sacensībām piešķirta prestižā pasaules tūres kategorija. Dalībnieku vidū ir virkne pasaules lielo riteņbraukšanas zvaigžņu, to vidū Peters Sagans, Kalebs Evans, Marsels Kitels, Aleksanders Kristoffs, Fernando Gaviria, Rafals Majka, Adams Jeitss un citi.

Pirmais no kopumā sešiem posmiem lieliski bija piemērots sprinteriem. Sportisti 12 reizes veica 11,5 kilometru garo apli. Tajā tika iekļauti virkne asu pagriezienu un līkumu, tomēr kāpumi izpalika. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā nepārspēts palika kolumbietis Faviria no ("Quick – Step Floors") vienības. 23 gadus vecais sportists, kurš ilgāku laiku bija ārpus sacensībām pēc piedzīvotā kritiena "Tirreno – Adriatico" velobraucienā, distancē pavadīja 3 stundas 2 minūtes un 23 sekundes. Otro vietu 134,5 kilometru garajā distancē guva "Mitchelton Scott" komandas austrāliešu riteņbraucējs Kalebs Evans, kamēr labāko trijnieku noslēdza trīskārtējais pasaules čempions Sagans ("Bora – hansgrohe").

Toms Skujiņš finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Carnikavietis tika ierindots 100. pozīcijā. Visaugstāk no "Trek – Segafredo" vīriem šajā posmā ierindojās ASV sportists Kjēls Reidžnens, kuram septītā vieta.

Velobrauciens turpināsies šonakt pēc Latvijas laika, kad tiks aizvadīts 157 kilometru garais un kāpumiem bagātais otrais posms. Pēdējie kilometri vedīs stāvā kāpumā augšup.

Luksemburgā noslēdzies UCI 2. kategorijas daudzdienu velobrauciens "Fleche de Sud". Noslēdzošajā posmā dalībnieki mērojās spēkiem 152 kilometru garajā posmā. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā, kurā latvietis Mārtiņš Pluto ("Moneky Town") finišēja 13. vietā. Uzvarēja brits Metjū Velss, kura laiks bija 3 stundas 20 minūtes un 1 sekundes. Tāds pats laiks arī Pluto. Kopvērtējumā mūsu sportists ieņēma 83. pozīciju.

Gatis Smukulis svētdien Spānijā noslēdza Aragonas tūri (UCI 1. kategorija). Pēdējā posmā riteņbraucēji veica 126 kilometru garu distanci ar finišu kalnā. Distances laikā braucēji sadalījās mazākās grupās. Gatis Smukulis 134 dalībnieku lielajā konkurencē finišēja 94. pozīcijā, uzvarētājam Mikelam Bizskaram no Spānijas zaudējot 12 minūtes un 52 sekundes. Kopvērtējumā Smukulis ieņēma 99. vietu, bet nepārspēts palika Haime Rosons no "Movistar".