Iepriekšējās sezonas "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempione "VEF Rīga" piektdien nonāca vienas uzvaras attālumā no šīs sezonas fināla.

Pusfināla otrajā mačā Rīgas komanda viesos ar rezultātu 99:69 (27:13, 25:19, 20:24, 27:13) pieveica "Jūrmalu", sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0.

"VEF Rīga" komandā astoņi basketbolisti guva 10-12 punktus. Pa 12 punktiem sameta Artis Ate, Pols Kārters un Artis Vecvagars, 11 punktus guva Mareks Mejeris un Kaspars Bērziņš, bet pa desmit sameta Alekss Peress, Kendriks Brauns un Andris Misters. Peress šajā spēlē izcēlās arī ar desmit rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr ogrēniešiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Uģis Pinete, bet 11 punkti bija Riharda Ivara Žvīgura kontā.

Spēles pirmās piecas minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, bet turpinājumā "VEF Rīga" pakāpeniski palielināja savu pārsvaru un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar rezultātu 27:13. Otrajā ceturtdaļā viesi iekrāja jau 20 punktu handikapu, ar šādu pārsvaru noslēdzoties arī pirmajam puslaikam - 52:32 "VEF Rīga" labā.

Trešās ceturtdaļas otrajā pusē "Jūrmalas" basketbolisti uzsāka pakaļdzīšanos, pietuvojoties līdz mīnus astoņiem punktiem, tomēr līdz ceturkšņa beigām rīdzinieku savu pārsvaru dubultoja (72:56). Ceturtās ceturtdaļas sākumā viesu pārsvars atkal pārsniedza 20 punktus, "VEF Rīga" noturot pārliecinošu vadību un svinot uzvaru ar rezultātu 99:69.

Sērijas trešā spēle notiks svētdien Rīgā, bet, ja būs nepieciešami vairāki dueļi, tad tie risināsies 15.maijā Jūrmalā un 17.maijā Latvijas galvaspilsētā.

Kā vēstīts, pusfināla pirmajā mačā ar rezultātu 91:74 uzvarēja "VEF Rīga".

Regulārās sezonas ietvaros abas komandas aizvadīja kopumā trīs savstarpējās spēlēs, visās uzvarot rīdziniekiem, tomēr rezultāti nebija graujoši, attiecīgi 69:60, 86:82 un 75:71.

"Jūrmalai", kas iepriekš LBL startēja ar nosaukumu "Jūrmala"/"Fēnikss", šis ir ceturtais starts izslēgšanas turnīrā, no kuriem tikai vienreiz izdevies pārvarēt pirmo kārtu.

Savukārt "VEF Rīga" kopš vēsturiskā zīmola atjaunošanas visas desmit sezonas spēlējusi izslēgšanas mačos, astoņas reizes iekļūstot finālā un piecreiz izcīnot uzvaru tajā

Otrā pusfināla sērijā starp "Ventspils" un "Ogres" komandām rezultāts ir neizšķirts 1-1.

Sērijas trešā spēle notiks sestdien Ventspilī, bet pēc tam komandas atgriezīsies Ogrē.