Latvijas vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Polijas augstākās līgas komanda Gdiņas "Arka" trešdien Polijas kausa izcīņas finālspēlē ar rezultātu 1:2 (0:2) atzina Varšavas "Legia" pārākumu, Latvijas izlases vārtsargam ielaižot divus vārtus.

Līdz ar to pēc viena gada pārtraukuma Polijas kausa finālā atkal triumfēja "Legia" vienība, bet "Arka" neizmantoja iespēju kausa izcīņā triumfēt otro gadu pēc kārtas.

Spēles 12. minūtē rezultāt atklāja "Legia", kuras sastāvā vārtus guva Jaroslavs Ņezgoda. Nedaudz vēlāk Karloss Kafu panāca jau divu vārtu pārsvaru un ļāva savai komandai pirmo puslaiku noslēgt ar svarīgu pārsvaru.

Savukārt otrā puslaika 71. minūtē Gdiņas vienības spēlētājs Gžegožs Pjesio veica agresīvu izklupienu pretinieku spēlētāja kājās un atstāja Šteinbora pārstāvēto vienību mazākumā, nopelnot sarkano kartīti.

Spēles otrā puslaika kompensācijas laika devītajā minūtē vienus vārtus gan "Arka" izdevās atgūt, kad Davids Soldeckis bumbu raidīja tīklā no tuvas distances, tomēr laika bija pārāk maz, lai gūtu vēl kāds vārtus un panāktu izlīdzinājumu.

"Legia" ir pārliecinoša līdere Polijas kausa iegūto titulu ziņā, jo Varšavas klubs šo trofeju ieguvis 19 reizes, Zabžes "Gornik" var lepoties ar sešiem kausiem, bet Gdiņas "Arka" vienības kontā savukārt ir divas Polijas kausa trofejas.

Pērn panākumu kaldināja arī Šteinbors, kurš tieši Polijas kausa izcīņā stājās Gdiņas komandas vārtos, kamēr čempionāta spēlēs viņš vairāk bija uz rezervistu soliņa. Savukārt šosezon Šteinbors bija apgrieztā situācijā, jo viņš sargā vārtus Polijas čempionāta mačos, kamēr kausa izcīņā palika uz rezervistu soliņa, jo "Arka" cietoksnis šajos mačos tiek uzticēts 37 gadus vecajam veterānam Pilaržam. Tiesa, finālspēlē Pilaržs tika atstāts rezervē, bet vārtus sargāja Šteinbors.

Polijas čempionātā, kurā šosezon Šteinbors piedalījies 33 spēlēs, "Arka" netika vadošo komandu astotniekā, čempionātu turpinot otrā ešelona turnīrā. Tajā notiek cīņa par vietas saglabāšanu augstākajā līgā, Gdiņas komandai esot komfortablā otrajā vietā.

Karjeras laikā Šteinbors pārstāvējis Polijas augstākās līgas vienību Zabžes "Gornik", Kipras komandu Ammohostas "Nea Salamis" un Dienvidāfrikas Republikas klubu Durbanas "Golden Arrows".

Tāpat vārtsargs starp spēlēšanu dažādās Latvijas komandās 2008.gadā bija izīrēts Anglijas otrās līgas - "Championship" - komandai "Blackpool", kuras rindās nepaspēja aizvadīt nevienu spēli, lielākoties cīnoties rezerves vienības sastāvā.

"Arka" Polijas kausa izcīņas finālu sasniedza otro gadu pēc kārtas. Savukārt Gdiņas komanda iepriekšējā sezonā izcīnīja Polijas kausu, kas ļāva aizvadītajā vasarā piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.