Svētdien, 25. martā, Latvijas BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers UEC Eiropas kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā sacensību otrajā posmā Itālijā izcīnīja sesto vietu, bet citās vecuma grupā latviešu braucēji ieguva kopumā septiņas godalgas, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Toms Markss.

Elites vīru grupā no Latvijas valsts pārstāvjiem līdz lielajam finālam svētdien aizkļuva "Stay Strong/ Mītavas kumeļi AKSSC" pārstāvis Kristens Krīgers. Trenera Ivo Lakuča audzēknis lielu daļu distances laika cīnījās par ceturto pozīciju, ko arī uz laiku izkaroja, atzīmē Markss. Pēdējā virāžā gan jelgavnieks zaudēja ritmu un līdz ar to arī divas pozīcijas, finišējot sestajā vietā.

Uzvarus laurus plūca brits Kails Evans, bet līdz pusfinālam otrajās sacensībās elites sportista statusā aizkļuva Mikus Strazdiņš.

Kā norāda Markss, B15 – 16 jauniešu konkurencē lielisku sniegumu izšķirošajos braucienos demonstrēja "BMX Rīga/ AKSSC" sportists Niks Rožukalns, kurš trenera Mika Puķīša audzēknis lielajā finālā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Savukārt otro dienu pēc kārtas nepārspēts M25+ amatieru grupā palika "Stay Strong" komandas braucējs Viesturs Morozs. Šādu pat panākumu sasniedza arī viņa komandas biedrs Mikus Freimanis, kurš triumfēja B13 grupā, atzīmē LRF pārstāvis.

Meiteņu G13 – 14 grupā finālā otro vietu izcīnīja Līva Lizete Glāzere ("Tālava/ VBSS"), kamēr Paulai Zavinskai otrā pozīcija G11 -12 konkurencē. Lieliski veicot trases otro daļu, uzvaru starp 11 gadus vecajiem puišiem guva "BMX Rīga" braucējs Kristers Apels, kuram šis bija otrais triumfs divās dienās, norāda Markss.

Kopumā finālā iekļuva vēl pieci Latvijas pārstāvji, kuri ieguva sekojošas vietas: B10 – 7. vieta Ralfam Spilam, B9 – 8. vieta Ralfam Domorackim, B8 – 4. vieta Patrikam Krauklim, B8 – 8. vieta Marisam Mažrimam, bet krūzeros 17 – 29 – 3. vieta Henrijam Osim.

Jau ziņots, ka UEC Eiropas kausa pirmajā posmā Latvijas sportisti izcīnīja astoņas godalgas, bet svētdien mūsu braucēji tika pie septiņām godalgām.

UEC Eiropas kausa izcīņas sezona turpināsies 14. un 15. aprīlī Beļģijā esošajā Zolderas trasē, bet jau nākamās nedēļas nogalē Francijā tiks aizvadīti pirmie divi Pasaules kausa izcīņas posmi BMX superkrosā.