Sestdien Itālijas pilsētā Veronā aizvadīts UEC Eiropas kausa izcīņas pirmais posms, kurā no 59 Latvijas sportistiem godalgas izcīnīja astoņi Latvijas valsts pārstāvji, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) pārstāvis Toms Markss.

Kā atgādina Markss, šī gada UEC Eiropas kausa izcīņas sezonā iekļauti kopumā astoņi posmi, kas norisināsies četrās nedēļas nogalēs. Pirmie divi posmi šīs nedēļas nogalē tiek aizvadīti Itālijas pilsētā Veronā. Starp vairāk nekā 900 dalībniekiem Veronā startēja arī 59 dažāda vecuma grupu Latvijas sportisti. Pirmajā posmā latvieši izcīnīja astoņas godalgas.

B14 jauniešu grupā uzvaru izcīnīja Mārtiņš Zadraks, bet par gadu jaunāku puišu konkurencē triumfēja "StayStrong Latvia" pārstāvis Mikus Freimanis. Savukārt vecākajā jauniešu konkurencē (B15 – 16) finālā iekļuva Niks Rožukalns, kurā "BMX Rīga AKSSC" sportists izcīnīja ceturto pozīciju. Lieliski sezonu iesācis "StayStrong Latvia" pieredzējušais sportists Viesturs Morozs, kurš uzvarēja visus dienas braucienus, finālu ieskaitot, uzsver LRF pārstāvis.

Meitenēm G13 – 14 konkurencē trešo vietu finālā ieguva Līva Lizete Glāzere. Lielisks panākums G11 – 12 grupas sportistei Paulai Kibarei, kura izcīnīja uzvaru finālā, bet Paula Zavinska ieguva sesto vietu, norāda LRF pārstāvis. Uzvaru B11 puišu konkurencē guva "BMX Rīga" sportists Kristers Apels, bet B10 grupā finālā labāko sešinieku noslēdza viņa komandas biedrs Ralfs Spilu.

Deviņus gadus veco puišu konkurencē finālā astoto pozīciju ieņēma Markuss Soļims. Trīs Latvieši finālā iekļuva B8 grupā – otrā pozīcija Ralfam Ratniekam, ceturtā Patrikam Krauklim, bet septītā Marisam Mažrimam. Savukārt Krūzeru 17 – 29 vecuma grupā trešā pozīcija Henrijam Osim, bet starp 30 – 39 gadus vecajiem krūzeriem Edgars Regzdiņš bija septītais. Pusfinālā elites dāmu grupā sacensības noslēdza Vanesa Buldinska.

Jau ziņots, ka svētdien Veronā notiks sacensību otrais posms.