Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien, 15. martā, sezonas priekšpēdējā Pasaules kausa posma sprinta sacensībās Holmenkollenā izcīnīja 15. vietu, pārliecinoši kvalificējoties iedzīšanai.

Rastorgujevs, kurš startēja ar 51. numuru, šaušanā pieļāva vienu kļūdu, nopūdelējot vienu mērķi šaušanā guļus. Līdz ar to pirmo šautuvi Latvijas sportists pameta 30. pozīcijā, bet precīzi sašauti visi pieci mērķi otrajā šautuvē ļāva viņam atgriezties labāko desmitniekā. Pie 8,5 km atzīmes Rastorgujevs joprojām bija desmitais, bet noslēdzošajos pusotrā kilometrā piekāpās dažiem konkurentiem un finišā uzrādīja 15. rezultātu.

Pārsteidzošu uzvaru izcīnīja 31 gadu vecais norvēģis Henriks L'abī-Lunds, kurš aizvēra visus 10 mērķus. Ilgu laiku otrajā pozīcijā turējās francūzis Martēns Furkāds, taču viņu uz trešo pozīciju nobīdīja ar 54. numuru startējušais Johaness Tinjess Bē, kurš ar vienu soda apli finišā apsteidza Furkādu par 0,8 sekundēm. Uzvarētājam Bē zaudēja 6,1 sekundi, francūzis – 6,9 sekundes. Rastorgujevs uzvarētājām zaudēja 47,6 sekundes.

Cits Latvijas biatlonists Aleksandrs Patrijuks ar vienu kļūdu šaušanā ieņēma 79. vietu, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 47,2 sekundes, savukārt Roberts Slotiņš ar četrām kļūdām bija 99. pozīcijā 103 biatlonistu konkurencē (+5.15,8).

Iedzīšanas sacensības notiks sestdien, 17. martā.