Krievu vieglatlēti Marija Lasickene un Daņils Lisenko izcīnījuši divas no trim pirmās dienas zelta medaļām pasaules čempionātā telpās, kas notiek Anglijas pilsētā Birmingemā.

Abi sportisti startēja kā neatkarīgi atlēti, jo Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) joprojām patur spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju.

Lasickene ziemas čempionātā uzvarēja, pārlecot 2,01 m augstumā novietoti latiņu. Vēlāk sportiste izvēlējās turpināt sacīkstes, mēģinot pārvarēt 2,07 m augstumu, taču tas viņai neizdevās. Lasickenes personiskais rekords telpās ir 2,04 m,

Sudraba un bronzas godalgu ieguvējas, amerikāniete Vašti Kaningema un itāliete Alesija Trosta pārvarēja 1,93 m augstumu, bet mazāk mēģinājumu ceļā uz šo augstumu bija amerikānietei, kas viņai deva augstākas raudzes godalgas.

Daņils Lisenko čempionātā telpās uzvarēja ar 2,36 m augstu lēcienu, ko izpildīja vien trešajā mēģinājumā. Sudrabs katarietim Mutazam Esam Baršimam (2,33 m), bronza – Vācijas sportistam Mateušam Pžibilko (2,29 m).

Vēl turnīra pirmajā notika sacensības 3000 m skrējienā, un tajā uzvarēja etiopiete Genzebe Dibaba – 8:45,04. Sudrabs Nīderlandes skrējējai Saifanai Hasanai (8:45,68), bronza – anglietei Lorai Mjurai (8:45,78). Abām sasniegtais bija sezonas labākais rezultāts.