Par 2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempioni distanču slēpošanā 30 kilometru klasiskajā stilā ar kopējo startu kļuva titulētā Norvēģijas sportiste Marita Bjergena.

30 kilometrus garo distanci Bjergena veica stundā 22 minūtēs un 17,6 sekundēs. Bjergena visas distances garumā bija līderpozīcijā, un viņa ļoti laicīgi veica izrāvienu un spēja saglabāt augsto tempu līdz pat finišam.

Bjergena Phjončhanā kļuva par medaļām bagātāko sportisti Ziemas olimpiskajās spēlēs. Pēc triumfa 30 kilometru distancē viņas kontā ir astoņas zelta medaļas, bet kopumā viņa ieguvusi 15 godalgas.

Somijas sportiste Krista Parmikoski izcīnīja sudraba medaļu, uzvarētājai zaudējot 1:49,5 minūtes, bet bronzu finiša spurtā izrāva Stīna Nilsone (+1:58,9), kura apsteidza Ingvildu Estbergu.