Par 2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempionēm sieviešu hokejā ceturtdien kļuva ASV valstsvienība, izcīnot savu otro titulu.

ASV hokejistes Phjončhanas spēļu finālā dramatiskā cīņā ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Kanādas izlasi, kas triumfēja iepriekšējās četrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

ASV hokejistes pirmā perioda izskaņā izvirzījās vadībā, kas 20. minūtē precīzi meta Hilarija Naita. Otrajā periodā pēc nospēlētām divām minūtēm Heilija Irvina rezultātu izlīdzināja, bet Marī-Filipa Pulīna 27. minūtē Kanādas labā panāca rezultātu 2:1.

54. minūtē Monika Lamuro-Morando izgājienā pret vārtsardzi guva vārtus un atjaunoja neizšķirtu rezultātu šajā mačā – 2:2. Spēle turpinājās ar pagarinājumu, kurā vārti netika gūti. Tāpēc zelta medaļas ieguvēju noskaidrošanai tika izpildīti pēcspēles metienu sērija, un sestajā metienu kārtā Džoselīna Lamuro-Deividsone izrāva uzvaru amerikānietēm.

Pēdējo reizi amerikānietes olimpiskajās spēlēs triumfēja 1998. gadā Nagano, bet pēc tam olimpiskajās spēlēs triumfēja tikai Kanādas izlase.

Trešdien bronzas godalgas ieguva Somijas hokejistes, kuras ar 3:2 apspēlēja Olimpiskās atlētes no Krievijas.