Latvijas šorttrekists Roberts Zvejnieks otrdien sasniedza Phjončhanas olimpisko spēļu sacensību ceturtdaļfinālu 500 metru distancē.

Zvejnieks 500 metru distances priekšsacīkstēs startēja otrajā slidojumā, kur viņa pretinieki bija kanādietis Samuels Žirārs, itālis Juri Konfortola un Izraēlas sportists Vladislavs Bikanovs.

Zvejniekam izdevās labs starts, un viņš izvirzījās vadībā. Tad Žirārs pārņēma līderpozīciju, latvietis viņam sekoja un finišēja otrajā vietā. Konfortolam neizdevās abus noķert. Kanādietis Žirārs finišēja ar laiku 40,493 sekundes, bet Zvejnieks sasniedza rezultātu 40,563 sekundes, kas ir jauns Latvijas rekords.

Ceturtdaļfināli risināsies, ceturtdien, 22. februrārī.

Šīs viņam ir otrās sacensības olimpiskajās spēlēs. Zvejnieks nepārvarēja ceturtdaļfinālu un izcīnīja 15. vietu 1000 metru distancē, bet 11. pozīcijā šajā pašā distancē finišēja cits latvietis Roberto Puķītis. Puķītim 11. vieta arī 1500 metros.