Phjončhanas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra ievadā zaudējumus piedzīvoja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Olimpiskā komanda no Krievijas (OAR) un ASV izlase.

Olimpiskie sportisti no Krievijas (OAR) ar rezultātu 2:3 (2:2, 0:0, 0:1) B grupas spēlē piekāpās Slovākijas valstsvienībai. Krievija šo maču iesāka vētraini, ātri iegūstot divu vārtu pārsvaru. Jau trešajā minūtē vārtus guva Vladislavs Gavrikovs, bet nedaudz vairāk nekā minūti vēlāk Kirils Kaprizovs panāca rezultātu 2:0.

Pirmā perioda turpinājumā slovāki spēles gaitu līdzsvaroja, taču tad divu minūšu laikā izdevās gūt divus vārtus. Ar precīziem metieniem izcēlās Peters Olveckis un Martins Bakošs. Ilgu laiku spēles rezultāts vairs nemainījās, savukārt 49. minūtē Peters Čeresnāks guva savas komandas uzvaras vārtus.

Savukārt otrā B grupas spēlē arī ASV nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru pret Slovēniju, piedzīvojot zaudējumu pagarinājumā ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1).

ASV izlases labā vārtus guva Braiens O'Nīls un Džordans Grīnvejs, kuri līdz 33. minūtei panāca rezultātu 2:0. Tad Slovēnijai izdevās lielisks trešais periods, kurā Jans Urbass ievirzīja vārtos Blaza Gregorca metienu, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Jans Muršāks vārtu priekšā ieguva ripu un guva vārtus, ievedot maču papildlaikā. Tam sekoja pagarinājums, un atkal Muršāks lieliski nospēlēja vārtu priekšā un izrāva savas komandas uzvaru.

Ceturtdien olimpiskās spēles sāks A un C grupas komandas.