Par pieckārtējo olimpisko čempioni ātrslidošanā pirmdien kļuva Nīderlandes sportiste Irēna Vusta, kura triumfēja 1500 metru distancē.

Vusta Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distanci veica 1:54,35 sekundēs, un šis rezultāts tā arī netika pārspēts. Ar šo godalgu ātrslidotāja kļuva par medaļām bagātāko Nīderlandes olimpieti.

Par olimpisko čempioni viņa kļuvusi arī Turīnas olimpisko spēļu 3000 metru distancē, Vankūveras spēlēs viņa triumfēja 1500 distancē, bet Sočos bija nepārspēta 3000 metros un komandas iedzīšanas sacensībās. Viņas kontā ir arī Phjončhanas spēļu sudrabs 3000 metros, Soču spēļu sudrabs 1000, 1500 un 5000 metros un bronza Turīnā 1500 metros.

Japāniete Miho Takagi no Vustas atpalika 0,20 sekundes un izcīnīja otro vietu, neļaujot nīderlandietēm aizņemt visu goda pjedestālu. Savukārt bronzas medaļu ieguva cita Nīderlandes sportiste Marita Lēnstra (+0,91). Uzreiz aiz pjedestāla palika Lote van Bēka.

Nīderlandes ātrslidotājas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ātrslidošanā izcīnījušas piecas no sešām godalgām, par kuram līdz šim notikusi cīņa.