2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu distanču slēpošanas sacensībās 15+15 kilometru skiatlonā uz visiem trim goda pjedestāla pakāpieniem kāpa Norvēģijas sportisti.

Par olimpisko čempionu diezgan negaidīti kļuva Simens Hegstads Krigers, kurš distanci veica stundā 16 minūtēs un 20 sekundēs. Slēpojot klasiskajā stilā, viņš turējās uzreiz aiz līderu grupas un taupīja spēkus, bet pēc slēpju maiņas un sākšanas slēpot brīvajā stilā Krīgers turējās līderu grupā. Izšķirošo izrāvienu norvēģis veica divus kilometrus pirms finiša.

Otrajā vietā finišēja, savam tautietim zaudējot astoņas sekundes, Martins Jonsruds Sundbijs, kurš tādējādi ieguva savu trešo olimpisko medaļu. Vankūverā viņš tika pie sudraba 4x10 km stafetē, bet pirms četriem gadiem Sočos Sundbijs bija trešais skiatlonā.

Trešais bija Hans Kristers Holunds, kurš finišēja 9,9 sekundes vēlāk nekā uzvarētājs. Tā viņam arī ir pirmā medaļa olimpiskajās spēlēs.