Phjončhanas olimpisko spēļu ātrslidošanas sacensībās sievietēm 3000 metru distancē visas trīs godalgas izcīnīja Nīderlandes sportistes.

Par čempioni kļuva Karlīna Ahterēkte, kura finišēja pēc trim minūtēm un 59,21 sekundes. Tā 28 gadus vecajai sportistei bija pirmā olimpiskā medaļa.

Uzvarētājai par 0,08 sekundēm piekāpās Irēna Vusta, kura ieguva sudraba godalgu. Viņa tika pie savas karjeras devītās olimpiskās medaļas. Turīnā viņa uzvarēja 3000 metros, bet 1500 metros ieguva bronzu. Vankūveras spēlēs viņa triumfēja 1500 distancē, Sočos bija nepārspēta šajā 3000 metru distancē un komandas iedzīšanas sacensībās, kā arī ieguva sudraba medaļu 1000, 1500 un 5000 metros.

Savukārt bronzas medaļa pienācās citai Nīderlandes sportistei Antonetei de Jongai, kuras rezultāts bija par 0,81 lēnāks nekā uzvarētājai.