Aizvadīts priekšpēdējais "Dubai Tour" daudzdienu velobrauciena posms, kurā dramatisku uzvaru finiša kāpumā izcīnīja "Bahrain Merida" komandas itāļu riteņbraucējs Sonijs Kolbrelli, bet piektajā pozīcijā finišēja "Trek – Segafredo" vienības sportists Džakomo Nicolo, kura labā nozīmīgu darba apjomu paveica latvietis Toms Skujiņš. Latvietis finišu sasniedza 105. pozīcijā.

"Dubai Tour" ceturtais posms sagaidīja dalībniekus ar 172 kilometru garu distanci, kurā tika iekļauti vairāki kāpumi, kuros lielā grupa varēja sadalīties. Dienas atrāvienā iesaistījās kopumā seši riteņbraucēji, starp kuriem divi ASV pro kontinentālās komandas "Rally Cycling" pārstāvji – ilggadējais Andža Flakša komandas biedrs Robins Karpenters un Brendons Maknultijs. Līderu sekstets distances sākuma daļā ieguva pat septiņu minūšu pārsvaru pār grupu.

Peletona galvgalī kontroli uzņēmās Marka Kavendiša pārstāvētā "Dimension Data" vienība un Elias Viviani "Quick Step – Floors" komanda. Nozīmīgs pavērsiens notika 35 kilometrus pirms finiša, kad kāpumā grupa izstiepās. Atrāvienā devās divi "Astana" komandas Kazahstānas riteņbraucēji – Danills Fominihs un Žadonss Bižigitovs. Abi tika panākti, tomēr lielā grupa kļuva skaitliski mazāka.

No atrāvienā esošajiem sportistiem visilgāk vadībā turējās Brendons Maknultijs. 11 kilometrus pirms finiša ASV sportista pārsvars pār sekotāju grupu, kurā kontroli uzņēmās "Bahrain Merida" vienība, bija 1 minūte un 25 sekundes. Nākamajā kāpumā peletons sadalījās vēl vienu reizi. Kontaktu no pamatgrupas zaudēja arī pirmā posma uzvarētājs Dilans Groenvegens, Marsels Kitels un arī beigu daļā Marks Kavendišs.

Vēl divus kilometrus pirms finiša Maknultija pārsvars bija 45 sekundes. Lai arī cik tuvu būtu bijusi uzvara, tomēr to izcīnīt ASV riteņbraucējam nebija lemts. Pēdējos 300 metros bija jāpievar īss, bet stāvs kāpums. Sekotājiem izdevās panākt lielisku sacīksti aizvadošo sportistu.

Izcils finiša spurts pret kalnu padevās 27 gadus vecajam Sonijam Kolbrelli, kuram sākotnēji sekot spēja Toma Skujiņa komandas biedrs Džakomo Nicalo. Itālijas eksčempions gan nespēja noturēt savas pozīcijas. Skaistu uzvaru guva Kolbrelli, kuram šis bija 19 panākums profesionālajā karjerā. Otro vietu izcīnīja dāņu sportists Magnus Korts Nīlsens no "Astana", bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa nīderlandietis Timo Rosens ("LottoNL Jumbo"). Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Eiropas čempions Aleksanders Kristofs.

No "Trek – Segafredo" vīriem Nicolo izcīnīja piekto vietu. Savukārt Toms Skujiņš un austrietis Matiass Brendls savu darbiņu komandas labā paveica jau labu laiku pirms finiša un finišēja sekotāju grupā. Mūsu sportists tika ierindots 105. vietā.

Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Viviani, kurš šajā posmā finišēja sestajā vietā. Viņš par divām sekundēm apsteidz dāņu sportistu Nīlsenu, bet trešajā vietā ir šī posma uzvarētājs Kolbrelli. No "Trek – Segafredo" vīriem visaugstāk atrodas Džons Degenkolbs, kurš atkāpies uz 21. vietu.

Velobrauciens noslēgsies sestdien ar 129 kilometru garo piekto posmu, kas būs izteikts līdzenuma etaps.