Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Andris Džeriņš piektdien guva divus vārtus un reizi asistēja partnerim, palīdzot Hradeckrālovas "Mounrtfield" komandai pagarinājumā izcīnīt uzvaru Čehijas augstākās hokeja līgas mačā, kamēr pa rezultatīvai piespēlei citā mačā nopelnīja Roberts Bukarts un Ralfs Freibergs.

"Mountfield" viesos ar rezultātu 4:3 (0:0, 1:1, 2:2, 1:0) uzvarēja Brno "Kometa" hokejistus, izcīnot ceturto uzvaru pēdējos sešos mačos.

Džeriņš spēles 31.minūtē atklāja rezultātu, bet trešā perioda otrajā minūtē palīdzēja Lukāšam Cingelam panākt 2:1 viesu labā. "Kometa" pēc nepilnām divām minūtēm atjaunoja neizšķirtu, bet drīz vien Džeriņš atkal nodrošināja vienas ripas pārsvaru "Mountfield" komandai.

Viesi bija ļoti tuvu uzvarai jau pamatlaikā, tomēr desmit sekundes pirms trešā perioda beigām Brno komandas spēlētājs Martins Nečass trešo reizi šajā mačā panāca izlīdzinājumu.

Papildlaikā veiksme tomēr uzsmaidīja Hradeckrālovas komandai, kurai uzvaru 109 sekundes pirms pieliktā laika beigām izrāva aizsargs Blažs Gregorcs, kurš piektdien tika iekļauts Slovēnijas izlases sastāvā startam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Džeriņš šajā mačā spēlēja 19 minūtes un 11 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, izdarīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, nopelnīja divas soda minūtes, uzvarēja 18 no 26 iemetienos un spēli beidza ar pozitīvu lietderības rādītāju +2.

Tikmēr otrs "Mountfield" komandas latvietis Oskars Cibuļskis ar rezultativitāti neizcēlās. Aizsargs spēlēja 21 minūti un 52 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja četrus pretinieku metienus un spēli beidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Džeriņš šosezon Čehijas čempionātā 32 spēlēs ir guvis piecus vārtus un atdevis 14 rezultatīvas piespēles, bet Cibuļskis 41 mačā ticis pie septiņiem vārtiem un astoņas reizes asistējis partneriem.

Tikmēr citā spēlē Latvijas hokejistu Bukarta un Freiberga pārstāvētā Zlīnas "Aukro Berani" viesos ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja Pardubices "Dinamo", izcīnot trešo uzvaru pēdējos četros mačos.

Bukarts asistēja Davidam Štjastnijam, kurš desmitajā minūtē atklāja rezultātu, bet pēc aizsarga Freiberga piespēles Jakubs Ferencs 54.minūtē guva Zlīnas kluba uzvaras vārtus. Jāpiebilst, ka pusotru minūti iepriekš Freibergs nopelnīja noraidījumu, kuru "Dinamo" izmantoja, tobrīd panākot 2:2.

Bukarts šajā mačā nospēlēja 21 minūti un 24 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes un maču noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +2.

Tikmēr Freibergs spēlēja 23 minūtes un 33 sekundes, kas bija ilgākais laiks komandā, bloķējot vienu metienu, izpildot vienu spēka paņēmienu, nopelnot divas soda minūtes un pozitīvu lietderību +2.

Bukarts šosezon Čehijas čempionātā 39 spēlēs guvis 17 vārtus un veicis 19 rezultatīvas piespēles, būdams līgas piektais rezultatīvākais hokejists un ceturtais labākais snaiperis, kamēr Freibergs 41 mačā atzīmējies ar trim vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm.

Čehijas čempionāta līderpozīcijā ar 88 punktiem 42 spēlēs atrodas Plzeņas "Škoda" komanda, kurai ar 77 punktiem 41 mačā seko "Mountfield". Savukārt "Aukro Berani" ar 60 punktiem ieņem septīto vietu 14 komandu vidū.