Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien devās laukumā vien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mača pašā noslēgumā, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio "Spurs" savā laukumā ar 104:95 (28:21, 30:28, 21:24, 25:22) pieveica Memfisas "Grizzlies", sagādājot šai vienībai jau devīto zaudējumu pēc kārtas.

Tikmēr "Spurs" šis bija trešais panākums pēc kārtas.

Bertāns laukumā nāca vien spēles noslēdzošajā minūtē, ne ar ko ievērības cienīgu neizceļoties.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu demonstrēja Lemarkuss Oldridžs, kura kontā 41 punkts, bet 13 punktus pievienoja Petijs Milss. Tikmēr "Grizzlies" rindās 22 punktus iemeta Tairīks Evanss, bet 15 pievienoja Džeimss Eniss.

Jau ar mača pirmajām minūtēm "Spurs" vienībai izdevās iegūt dažu punktu pārsvaru, kas septītajā minūtē bija jau desmit punkti (19:9). Mājiniekiem būtiski savu vadību gan palielināt nesanāca, bet pirmo puslaiku Sanantonio komanda noslēdza ar deviņu punktu pārsvaru - 58:49.

"Spurs" veiksmīgi iesāka otro puslaiku, iegūdama 15 punktu vadību (66:51), tomēr tālāk mājiniekiem atrauties neizdevās. Otrajā puslaikā kopumā laukumā bija vērojams līdzvērtīgs basketbols. Vēl ceturtās ceturtdaļas viducī "Grizzlies" pietuvojās vairs tikai līdz trim punktiem (83:86), tomēr pēc tam pāris uzbrukumos lieliski nospēlēja Oldridžs, bet minūti un 38 sekundes pirms beigām Milss iemeta ļoti svarīgu tālmetienu un panāca 104:93 par labu "Spurs".

Pēc minūtes pārtraukuma sekmīgāk nospēlēja "Spurs" basketbolisti, kuri pārsvaru nosargāja, kas pēdējā minūtē laukumā ļāva doties arī rezervistiem, tostarp Bertānam.

"Spurs" komandai joprojām nevarēja palīdzēt līderis Kavai Lenards, kurš šosezon traumas dēļ nav aizvadījis nevienu maču.

"Spurs" ar 14 uzvarām 21 spēlē Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem trešo vietu, kamēr "Grizzlies" ar septiņiem panākumiem 20 mačos ir tikai 12.vietā. Nākamo cīņu "Spurs" aizvadīs piektdien, ar "Grizzlies" vienību tiekoties jau Memfisā.

Pirms tam šonedēļ "Grizzlies" no galvenā trenera amata atlaida Deividu Fizdeilu, kura pienākumus pagaidām uzņēmies Džons Blērs Bikerstafs.

Šosezon pieticīgu spēles laiku saņemošais Bertāns savu rezultatīvāko maču aizvadīja pirms divām nedēļām, kad iemeta 16 punktus uzvarā pār Čikāgas "Bulls".

Ziņots, ka pirms tam trešdien potītes traumu guva cits latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" savā laukumā ar 115:86 (33:22, 32:22, 23:20, 27:22) pieveica Maiami "Heat" un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Latvieša savainojums gan netiek raksturots kā nopietns.