Latvijas kamaniņu braukšanas divnieks Oskars Gudramovičs/ Pēteris Kalniņš piektdien Vācijā, Vinterbergas trasē, ieņēma trešo vietu Nāciju kausa izcīņā, tādējādi kvalificējoties nedēļas nogalē paredzētajam Pasaules kausa otrajam posmam. Vīriešu sacensībās labākais no Latvijas sportistiem bija Riks Kristens Rozītis, ieņemot ceturto vietu, bet dāmām 12. vietu ieguva Kendija Aparjode.

Vīriešu sacensībās Pasaules kausa posmam vēl kvalificējās Artūrs Dārznieks, kurš Nāciju kausa sacensībās bija 16. vietā. Savukārt Kristaps Mauriņš palika 23. vietā un neizcīnīja tiesības braukt Pasaules kausa posmā.

Nāciju kausā nestartēja divi labākie Latvijas kamaniņnieki Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks, kuri pēdējo trīs posmu vērtējumā ir spēcīgāko sportistu grupā un kuriem nav jācīnās atlases sacensībās.

Nāciju kausā vīriem ātrākais bija vācietis Ralfs Paliks, kurš par 0,109 sekundēm apsteidza amerikāni Krisu Meizdzeru un par 0,115 sekundēm austrieti Niko Gleiršeru. Rozīti no goda pjedestāla šķīra 0,060 sekundes, Dārznieks uzvarētājam zaudēja 0,660 sekundes, bet Mauriņš no līdera atpalika 0,980 sekundes.

Dāmu konkurencē pamatsacensībām no Nāciju kausa vienīgā kvalificējās Aparjode, kurai 12. vieta, 0,727 sekundes aiz uzvarētājas amerikānietes Emīlijas Svīnijas. Juniore Elīna Ieva Vītola finišēja 14. vietā, esot pirmā aiz kvalifikācijas robežas. Andai Upītei un Sigitai Bērziņai attiecīgi 25. un 26. vieta, taču abas jaunās sportistes startēja bez iespējas kvalificēties Pasaules kausa posmam.

Pasaules kausa posmā automātiski sev vietu jau bija garantējušas Elīza Cauce un Ulla Zirne.

Savukārt divniekos Gudramovičam/Kalniņam piektdienas sacensībās izdevās reabilitēties pēc pagājušajās nedēļas neveiksmes Nāciju kausā, kad viņi neieguva tiesības startēt Pasaules kausa pirmajā posmā. Uzvarētājiem krieviem Aleksandram Deņisevam/Vladislavam Antonovam viņi šoreiz piekāpās vien par četrām sekundes simtdaļām. Pamatsacensībām kvalificējās arī Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kuri finišēja devītajā vietā. Junioru ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme 18. vietā, taču arī bez iespējas kvalificēties Pasaules kausa posmam.

Divnieku sacensībās Pasaules kausā vēl startēs Latvijas labākais duets Andris Šics/Juris Šics.