Latvijas hokeja izlase ceturtdien Francijā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra pirmajā spēlē guva piecus vārtus trešajā periodā un rezultatīvā cīņā ar 7:5 (2:0, 0:2, 5:3) uzvarēja Baltkrieviju.

Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Rodrigo Ābols un Māris Bičevskis, kuram arī rezultatīva piespēle, bet pa reizei izcēlās Roberts Bukarts, Kristaps Zīle un Rihards Bukarts, kurš atdeva arī divas rezultatīvas piespēles.

Rezultātu jau spēles 26. sekundē atklāja Roberts Bukarts, kurš šajā turnīrā ir valstsvienības kapteinis, izmantojot aizsargu Ralfa Freiberga un Maksima Ponomarenko piespēles. Savukārt 17. minūtē aizturētā soda laikā Bičevskis pēc brāļu Bukartu piespēlēm pārsvaru dubultoja.

Tikmēr otrajā trešdaļā Boba Hārtlija trenētā komanda ielaida divus vārtus skaitliskajā mazākumā, pretiniekiem izceļoties Dmitrijam Buiņickim un Dmitrijam Ambrozeičikam.

Otrais periods noslēdzās Latvijai esot lielajā skaitliskajā vairākumā, ko izdevās realizēt pēc atpūtas, trešajā periodā laukumā turpinoties pamatīgai "uguņošanai", kopā komandām izceļoties astoņas reizes. Latvija bija ieguvusi vadību 6:2, taču pēc tam baltkrievi divus vārtus atspēlēja, tomēr Latvijas hokejisti pārsvaru spēja nosargāt.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Ivars Punnenovs, kurš atvairīja 29 no 34 metieniem.

Turpinājumā piektdien Latvijai turpat Seržī pretim stāsies Slovēnija, bet sestdien vairāk nekā 100 kilometrus attālajā Amjēnā tiks aizvadīts duelis ar mājinieci Franciju.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz turnīru līdzi ņēma divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 13 uzbrucējus.

Latvijas izlase sastāvā Francijā debitē pieci spēlētāji - Sandis Zolmanis, Roberts Kaļķis, Linards Mazurs-Mago, Emīls Ģēģeris un Pauls Svars.

Tikmēr Baltkrievijas izlases galvenais treneris Deivs Lūiss sastāvā iekļāvis spēlētājus vienīgi no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandām un Baltkrievijas klubiem.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi ar Baltkrieviju spēlēja pērn aprīlī, kad pārbaudes spēlēs Daugavpilī uzvarēja ar 1:0 un zaudēja ar 0:3.

Hārtlijam turnīrā palīdz Latvijas izlases leģenda Edgars Masaļskis, kurš šosezon noslēdza savu vārtsarga karjeru, pievienojoties Rīgas "Dinamo" treneru korpusam. Tāpat šajā turnīrā kanādietim asistē bijušais kolēģis Marks Senžans, kurš strādā vienā no Vācijas otrās bundeslīgas klubiem.

Treniņos ar hokejistiem strādāja arī Ģirts Ankipāns un Artis Ābols, kuri būs Hārtlija palīgi pasaules čempionātā Dānijā, kas notiks maijā, bet šoreiz aizņemtības dēļ uz Franciju nedosies.

Kā zināms, vasaras izskaņā Hārtlijs noslēdza līgumu par Latvijas izlases vadīšanu līdz 2022. gadam. Februārī Latvijas izlasei plānots aizvadīt pārbaudes spēli ar Kanādas olimpisko izlasi, kā arī piedalīties EIHC turnīrā Dānijā.

Latvijas izlases sastāvs EIHC turnīrā Francijā:

vārtsargi - Ivars Punnenovs (Langnau "Tigers", Šveice), Rihards Cimermanis ("Zemgale"/LLU);

aizsargi - Uvis Jānis Balinskis, Kristaps Zīle (abi - Rīgas "Dinamo"), Ralfs Freibergs (Zlīnas "Aukro Berani", Čehija), Roberts Kaļķis, Pauls Svars (abi - "Rīga", MHL), Eduards Hugo Jansons (Aļmetjevskas "Ņeftjaņik", VHL), Maksims Ponomarenko ("Timra", Zviedrija), Artūrs Salija ("Nove Zāmky", Slovākija);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Frenks Razgals, Oskars Batņa, Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris (visi - Rīgas "Dinamo"), Roberts Bukarts, Rihards Bukarts (abi - "Aukro Berani"), Kirils Galoha ("Rīga"), Sandis Zolmanis, Gatis Gricinskis (abi - "Kurbads"), Linards Mazurs-Mago ("Aker/Strangnas", Zviedrija).