Halepa jau pašā spēles sākumā lauza Ostapenko servi un pārņēma vadību mačā, bet septītajā geimā viņa šo pārsvaru palielināja, pirmo setu noslēdzot ar "sausā" uzvarētu geimu. Otrajā setā tenisistes apmainījās ar breikiem, taču Halepa devītajā geimā prata uzvarēt pie Ostapenko serves. Latvijas tenisistei vairs neizdevās "aizķerties" cīņā par uzvaru.

Halepai izdevās revanšēties Ostapenko par zaudējumu "French Open" finālā. Abām tenisistēm šī bija otrā savstarpējā spēle, uzvaras abām dalot uz pusēm.

Ostapenko WTA rangā ieņem astoto vietu, bet Halepa atrodas otrajā pozīcijā. Jaunnedēļ rumāniete kļūs par pasaules ranga līderi, bet Ostapenko pakāpsies uz septīto vietu, sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Latvijas tenisiste pusfinālu sasniedza trešajā turnīrā pēc kārtas, iepriekš viņa to paveica arī Seulā un Uhaņā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pekinas Premier turnīrs: Jeļena Ostapenko – Simona Halepa
Līdz ar šo uzvaru Simona Halepa beidzot garantēja sev pirmo vietu pasaules rangā.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 4-6. Ostapenko zaudē spēli. Halepa devās tuvāk tīklam un trieca bumbiņu Ostapenko laukumā, bet pēc tam Latvijas sportiste netrāpīja laukumā. Halepa nodzenāja Ostapenko pa gala līniju un panāca trīskāršo mačbumbu. Viņa realizēja pirmo iespēju un izcīnīja uzvaru mačā!
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 4-5. Ostapenko zaudē serves geimu. Halepa aizsardzībā spēlēja pacietīgi un sagaidīja savu iespēju, panākot 30:0, taču Ostapenko rezultātu izlīdzināja. Halepa tika pie breikbumbas, un Ostapenko ar dubultkļūdu ļāva pretiniecei to realizēt.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 4-4Ostapenko guva pirmo punktu, bet tad trīs izspēlēs veiksmīgāka bija Halepa. Ostapenko ar labu sitienu kombināciju vienu punktu atguva, tomēr rumāniete ar rezultatīvu servi neļāva latvietei "aizķerties" šajā geimā.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 4-3Ostapenko sajutusi spēles ritmu, un ar vēl vienu "eisu" viņa panāca 30:0. Tagad jau kortā sašutusi izskatās Halepa. Latvijas tenisiste geimu uzvarēja "sausā."
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 3-3. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko serves uzņemšanā netrāpīja laukumā un noplātīja rokas, taču pēc tam viņa strauji mainīja izspēles virzienu un rezultatīvi uzbruka ar bekhenda sitienu. Turpinājumā viņa vēlreiz "tīri" guva punktu, pēc tam nedaudz paveicās, kad bumbiņa pārvēlās pāri tīklam. Ostapenko realizēja pirmo no divām breikbumbām.
Ostapenko trenere Anabela Medina Garigesa šajā pārtraukumā vairāk nodarbojās ar motivēšanu, nevis runāja tehnisko izpildījumu.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 2-3. Ostapenko zaudē serves geimu. Mačs turpinājās ar īsām izspēlēm, pēc kurām rezultāts bija 30:30. Ostapenko no kreisās sita tīklā, tad viņa to pašu izdarīja ar forhendu un zaudēja servi.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 2-2Halepa ar servēm panāca 30:0, bet vienu punktu viņa zaudēja ar dubultkļūdu. Ostapenko rezultātu izlīdzināja ar precīzu sitienu, kad uzņēma servi, bet pēc tam viņa sita tīklā un netrāpīja laukumā.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 2-1Ostapenko vēlreiz izpildīja netveramu servi, bet tad bekhenda sitiens gar sāna līniju izgriezās ārpus laukuma. Ar trešo "eisu" šajā mačā Ostapenko panāca 30:15, tad Halepa netika galā ar vēl vienu servi. Nākamajā izspēlē rumāniete sita tīklā.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 1-1Halepa ar labām servēm panāca 40:0, bet ar bekhenda uzbrukumu uzņemšanā Ostapenko punktu atguva. Latvijas tenisiste pagāja tuvāk tīklam, bet netrāpīja laukumā.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6, 1-0Ostapenko setu sāka ar "eisu", tad viņa uzvarēja pāris sitienu garu izspēli, bet vienu punktu zaudēja ar dubultkļūdu. Viņa turpināja veiksmīgi un uzvarēja geimu.
Sākas 2. sets.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-6. Ostapenko zaudē pirmo setu.Halepa "sausā" aizvada serves geimu un uzvar pirmo setu. Pirmais sets ilga nepilnas 40 minūtes.
Trenere Anabela Medina Garigesa aicināja Ostapenko vairāk izmantot forhenda sitienus, jo Halepai ar tiem neizdodas tikt galā. Tāpat viņa uzsvēra, ka mačs ir daudz sīvāks nekā rāda šī brīža rezultāts.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-5. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko ar dubultkļudu un sitienu "autā" nonāca iedzinējos ar 0:30, bet tam sekoja laba serve. Halepa ar uzbrukumu serves uzņemšanā panāca divas breikbumbas, taču spēcīgi sitienu no bekhenda un forhenda nākamajos uzbrukumos rezultātu izlīdzināja. Sitiens no labās gar sāna līniju viņai deva "vairāk", tomēr tam sekoja sitiens tīklā ar otro sitienu. Halepa panāca breikbumbu, kad Ostapenko vēlreiz ar savu otro sitienu trāpīja tīklā, tomēr Latvijas tenisistes agresīvais uzbrukums piespieda pretinieci kļūdīties, atjaunojot rezultātu "vienādi". Ostapenko panāca "vairāk", tad viņa pieļāva dubultkļūdu un  sita tīklā. Arī šo breikbumbu Latvijas sportiste atspēlēja, izpildot labu servi, un piekto reizi rezultāts bija 40:40. Pēc tam viņa devās tuvāk tīklam un trieca bumbiņu laukumā, taču Halepa sagaidīja iespēju un izdarīja lielisku sitienu skaistas izspēles noslēgumā. (40:40).Ostapenko "norāvās" sitiens no kreisās gar sāna līniju, bet tad viņa netrāpīja laukumā sitienu no labās, un vēlreiz zaudēja geimu pie savas serves.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-4Lielisks forhenda sitiens no laukuma vidus ļāva Ostapenko gūt punktu, bet tad viņai līdzīgā epizodē neizdevās trāpīt. Pēc tam latviete neveiksmīgi uzņēma servi, kam sekoja epizodes ar perfektu serves uzņemšanu. Cīņa turpinājās, un Ostapenko uzbrukums cauršāva Halepas aizsardzību, kas deva breikbumbu. Nākamajā izspēlē Ostapenko nepaveicās, jo bumbiņa trāpīja tīkla augšpusē un izlidoja ārpus laukuma. Pēcāk rumānietei tomēr izdevās uzvarēt serves geimu.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 2-3Uzvarot īsas izspēles, Ostapenko guva divus punktus pēc kārtas, tad Halepa ļoti precīzi trāpīja sitienu gar sāna līniju, punktu atgūstot. Labas serves ļāva Latvijas tenisistei droši nosargāt šo geimu.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 1-3Ostapenko Halepas serves geimā panāca 30:0, bet tad viņa divreiz uzņemšanā sita tīklā. Tam sekoja fantastiska izspēle, kurā abas tenisistes izdarīja ļoti spēcīgus sitienus, taču beigās Halepa sita bumbiņu stūrī, bet Ostapenko nespēja to dabūt pāri tīklam. Ar servi rumāniete noslēdza geimu.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 1-2Mačs sāka uzņemt apgriezienus un spēles spriedze pieauga. Ostapenko ar agresīvu uzbrukumu panāca 40:15, bet tad ar labu servi nosargāja servi.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 0-2Ostapenko kļūdījās sitienā no labās, izraidot bumbiņu ārpus laukuma, bet pirmo punktu šajā mačā viņa guva pēc Halepas auta. Rumāniete pēc tam ieraidīja bumbiņu tīklā, tam sekoja pārāk spēcīgs Ostapenko uzbrukums serves uzņemšanā. Noslēgumā Halepa guva punktus un nosargāja savu servi, un Latvijas tenisiste aizmeta raketi pret zemi.
Jeļena Ostapenko – Simona Halepa 0-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Pirmajās divās izspēlēs abas tenisistes izdarīja vairākus sitienus, un abās Ostapenko trāpīja tīklā. Latvijas tenisistei neizdevās trāpīt pirmās serves, bet tad nākamajā  epizodē viņas forhenda sitiens gar sāna līniju izlidoja ārpus laukuma. Noslēgumā Latvijas tenisiste netrāpīja laukumā saīsināto sitienu un šajā geimā palika "uz nulles".
Spēle sākusies! Ostapenko maču sāk ar servēšanu
Abas tenisistes jau iznākušas kortā. Vēl neilga iesildīšanās un spēle varēs sākties.
Ostapenko WTA rangā ieņem astoto vietu, bet Halepa atrodas otrajā pozīcijā. Šis mačs abām tenisistēm no ranga viedokļa ir svarīgs - ja Ostapenko iekļūs finālā, tad viņa iekļūs ranga labāko pieciniekā, bet, ja finālu sasniegs Halepa, viņa kļūs par pasaules ranga līderi.
Ostapenko un Halepa šajā sezonā jau vienu maču savā starpā aizvadīja, un toreiz viņas spēkojās "French Open" finālā, kurā uzvaru svinēja Ostapenko. http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-soke-tenisa-pasauli-un-triumfe-french-open.d?id=48939333
Latvijas labākajai tenisistei Jeļenai Ostapenko izdevies sasniegt trešo pusfinālu pēc kārtas. Vakar viņa pieveica rumānieti Soranu Kirstju, bet šodien viņas pretiniece ir cita Rumānijas pārstāve Simona Halepa.