Ostapenko šajā mačā izvirzījās vadībā ar 4-1, tomēr drošo pārsvaru līdz seta izskaņai nosargāt neizdevās, jo Kirstjai izdevās izmantot vājās Latvija tenisistes serves un pietuvoties līdz 4-5. Tomēr Ostapenko pēdējo serves geimu aizvadīja droši un izvirzījās vadībā šajā mačā.

Arī otrajā seta Ostapenko ieguva breika pārsvaru, taču rumāniete atkal rezultātu izlīdzināja (3-3). Ostapenko uzreiz vēlreiz lauza pretinieces servi, un šoreiz pārsvaru nosargāja līdz mača beigām.

Ostapenko pusfinālā tiksies ar rumānieti Simonu Halepu, kura turpina cīņu par pasaules ranga līderes godu. Ostapenko un Halepa tikās "French Open" finālā, kurā Latvijas tenisiste ar 4-6, 6-4, 6-3 izcīnīja uzvaru.

Šis ir trešais turnīrs pēc kārtas, kurā Ostapenko iekļuva pusfinālā. Seulas turnīrā viņa izcīnīja čempiones titulu, Uhaņā viņa pusfinālā piedzīvoja zaudējumu, bet tagad pusfināls sasniegts arī Pekinā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pekinas WTA Premier turnīrs: Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja
Ostapenko pusfinālā tiksies ar rumānieti Simonu Halepu, kura turpina cīņu par pasaules ranga līderes godu. Ostapenko un Halepa tikās "French Open" finālā, kurā Latvijas tenisiste izcīnīja uzvaru
https://twitter.com/WTA/status/916226223570743296
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 6-4. Ostapenko izcīna uzvaru un iekļūst pusfinālā! Ostapenko pacietīgi uzbruka uz laukuma labo stūri, bet tad viņa guva punktu ar sitienu kreisajā stūrī. Tad Kirstja izdarīja pārāk spēcīgu sitienu garā izspēlē, pēc tam viņa vēlreiz netrāpīja laukumā. Ostapenko ieguva trīs mačbumbas un realizēja pirmo!
https://twitter.com/WTA/status/916224416412975104
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 5-4Kirstja aizvadīja "sauso" serves geimu, nedod iespēju Ostapenko.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 5-3Pēc zaudētiem diviem punktiem Ostapenko ar trīs skaistiem uzbrukumiem pārņēma vadību geimā. Viņa divreiz teicami izmantoja bekhendu, bet reizi no gaisa trieca bumbiņu laukumā. Nākamajās divās izspēlēs pie punktiem tika Kirstja, kura tādējādi tika pie breikbumbas, bet Ostapenko ar sitienu no labās pa gala līniju atjaunoja rezultātu "vienādi". Rezultatīva serves uzņemšana turpinājumā izdevās rumānietei, bet viņa pēc tam aizsardzībā netika galā ar uzbrukumiem. Ostapenko trāpīja uzbrukumu gar sāna līniju, un noslēgumā sagaidīja pretinieces kļūdu, nosargājot servi.
https://twitter.com/WTA/status/916221119308238848
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 4-3. Ostapenko lauž pretinieces servi.Kirstja savā serves geimā panāca 40:0, bet Ostapenko nākamās trīs izspēlēs spēja darboties veiksmīgi. Ar skaistu bekhenda sitienu viņa panāca 40:40, savukārt nākamajā izspēlē viņai izspēlēja lielisku kombināciju un "noķēra" pretinieci uz pretkustību, iegūstot breika iespēju. To viņa realizēja ar fantastisku sitienu no labās serves uzņemšanā, trāpot pašā laukuma stūrī.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 3-3. Ostapenko zaudē serves geimu. Kirstja ieraidīja bumbiņu tīklā, bet tad Ostapenko pretinieci nodzenāja pa gala līniju un guva punktu. Pēc tam viņa ļoti rupji kļūdījās pie tīkla, ieraidot bumbiņu tajā. Tam sekoja vēl viens bumbiņas sitiens tīklā un "tīri" uzvarēta izspēle. Rumānietes spēcīgais uzbrukums ļāva panākt rezultātu 40:40, pēcāk abas tenisistes pa reizei sita tīklā. Ostapenko vēlreiz kļūdījās sitienā, dodot pretiniecei breika iespēju, un garā izspēlē latviete sita tīklā.
https://twitter.com/WTA/status/916218996780711936
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 3-2Ostapenko agresīvi uzbruka un skrējienā pie tīkla no gaisa guva punktu, savukārt pēc tam viņa izraidīja bumbiņu ārpus laukuma un sita tīklā. Tad viņai neizdevās uzņemt servi, tam sekoja līdzīga epizode pirmajai izspēlei šajā geimā, vēlreiz pie tīkla no gaisa sitot bumbiņu laukumā. Cīņa nonāca līdz rezultātam 40:40, tomēr Ostapenko pēc tam netrāpīja laukumā uzņemtās serves.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4,  3-1. Ostapenko izdevās nedaudz uzlabot servēšanu, kas ļāva panākt 40:15, tomēr pēc tam Kirstja teicami uzbruka no labās, punktu atgūstot. Tam sekoja vēl viena Ostapenko dubultkļūda, taču ar nākamajām servēm rumāniete netika galā. 
https://twitter.com/WTA/status/916216597173248000
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 2-1. Ostapenko lauž pretinieces servi. Īsās izspēlēs pie pretinieces serves Ostapenko izdevās ātri panākt 40:15. Tad viņa no laukuma vidus precīzi izpildīja forhenda sitienu, laužot pretinieces servi. 
https://twitter.com/WTA/status/916214359939878912
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 1-1Ostapenko pieļāva sesto dubultkļūdu spēlē, taču Kirstja izsita ārpus laukuma nākamajā epizodē. Pēc tam rumāniete divreiz sita tīklā, tomēr Ostapenko neizdevās noslēgt geimu, jo viņa ar bekhendu netrāpīja laukumā. Turpinājumā rumāniete lieliski sita pašā laukuma stūrī, panākot rezultātu "vienādi". Ar servi Ostapenko panāca "vairāk", bet noslēgumā forhends ļāva nosargāt servi.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4, 0-1Ostapenko izdevās pretinieces serves geimā uzvarēt pirmo izspēli, kur viņa izmēģināja dažādus uzbrukumus, taču pēc tam Kirstja guva četrus punktus pēc kārtas. 
Sākas 2. sets. 
Pirmajā setā Ostapenko trāpījusi tikai 31% no pirmajām servēm. 
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 6-4. Ostapenko uzvar 1. setu. Ostapenko agresīvi darbojās savā serves geimā, kas ļāva panākt 40:0. Noslēgumā Kirstja nepārsita pāri tīklam bumbiņu, un Ostapenko uzvarēja pirmo setu.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 5-4Kirstja aizvadīja labu serves geimu, panākot 40:0, bet tad garā izspēlē Ostapenko izdevās kontrolēt notikumus un sagaidīt pretinieces kļūdu. Taču pēc tam Kirstja skrējienā uz priekšu guva punktu, turpinot cīņu par uzvaru 1. setā. 
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 5-3. Ostapenko zaudē serves geimu.Ļoti neveiksmīgi Ostapenko servē šajā mačā, viņai kārtējā dubultkļūda. Kirstja labi uzņēma nākamās serves, un latviete divreiz trāpīja tīklā (0:40). Tad rumāniete sita pārāk spēcīgi un trāpīja tīklā, bet noslēgumā viņai izdevās teicams uzbrukums ar forhand sitienu.
https://twitter.com/WTA/status/916210918001750017
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 5-2. Ostapenko lauž pretinieces servi. Skaistas izspēles bija septītajā geimā, un Ostapenko izvirzījās vadībā ar 30:15, bet tad viņa, uzņemot servi, trāpīja tīklā. Pāri tīklam bumbiņu pēc tam nedabūja arī rumāniete, dodot Ostapenko kārtējo breikbumbu. Abas tenisistes izdarīja spēcīgus sitienus, taču Kirstja netrāpīja laukumā. 
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 4-2. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas, bet punktu izdevās atspēlēt. Pēc tam Kirstja agresīvi uzbruka, bet Latvijas sportistes aizsardzības sitiens atdūrās tīklā. Pirmo no breikbumbām izdevās atspēlēt ar servi, bet tad viņa sita ārpus laukuma ar savu otro sitienu. 
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 4-1. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko izdevās veiksmīga servju uzņemšana, kad ļāva izvirzīties vadībā ar 30:0. Tad viņa sita pārāk spēcīgi, bet nākamajā epizodē rumāniete trāpīja tīklā. Latvijas tenisistei izdevās realizēt pirmo no breikbumbām, jo Kirstja sita ārpus laukuma izspēlē.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 3-1Abas tenisistes guva pa punktam, bet tad trešajā izspēlē viņas bija pie tīkla, un skaisti punktu guva Ostapenko. Tad viņa garā izspēlē lieliski uzbruka ar bekhenda sitienu, savukārt noslēgumā Kirstja netika galā ar servi.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 2-1. Ostapenko lauž pretinieces servi.Kirstja ar labam servēm ātri panāca 30:0, taču pēc tam Ostapenko dabūja bumbiņu pāri tīklam, un pretiniece kļūdījās sitienā. Rumānietei neizdevās serves, un viņa pieļāva dubultkļūdu. Ne pārāk garā izspēlē Kirstja sita ārpus laukuma, un Ostapenko tika pie breikbumbas, taču viņas uzbrukums uzreiz pēc uzņemtas serves bija nedaudz par spēcīgu. Ar sitienu no kreisās Latvijas tenisiste panāca "vairāk", bet tad ar sitienu no labās atkal lauza pretinieces servi.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 1-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko pāris sitienu garā izspēlē sita bumbiņu tīklā, bet pēc tam viņa pieļāva dubultkļūdu. Ostapenko šajā geimā neizdevās trāpīt pirmās serves, kas radīja viņai problēmas. Lai arī vienu punktu viņa atspēlēja, bet pēc tam Kirstja ieguva divas breikbumbas. Ostapenko joprojām nevarēja trāpīt serves, ar dubultkļūdu uzdāvinot pretiniecei punktu.
Jeļena Ostapenko – Sorana Kirstja 1-0. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko maču sāka ļoti apņēmīgi un guva punktu pie tīkla, bet pretiniece pēc tam izpildīja neuzņemamu servi. Latvijas sportiste ar forhendu guva nākamo punktu, kam sekoja neveiksmīgas serves uzņemšanas, taču pēc Kirstjas dubultkļūdas rezultāts kļuva 40:40. Ostapenko ar teicamu uzbrukuma sitienu no kreisās, uzņemot servi, ieguva breikpunktu, bet tad viņa panāca rumānietes kļūdu, laužot servi.
Spēle sākusies!Ostapenko spēli sāk ar serves uzņemšanu. 
Ostapenko WTA rangā ieņem astoto vietu, bet Kirstja ierindojas 44.pozīcijā. Abas tenisistes kopā Pekinā startēja dubultspēlēs, kur ar rezultātu 4-6, 3-6 zaudēja Rumānijas tenisistei Monikai Nikulesku un Taivānas sportistei Suveju Sje.
Ceturtdaļfināla sasniegšana Ostapenko prasīja tikai 15 minūtes, jo viņas pretiniece Šuai Pena savainojuma dēļ nevarēja pabeigt cīņu. Lai arī Latvijas sportiste nebija priecīga, ka šādā veidā viņa turpina turnīru, tomēr viņa nebēdājās par iespēju nedaudz atpūsties. http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-nevelejas-sadi-ieklut-pekinas-turnira-ceturtdalfinala.d?id=49306817
Latvijas tenisistes Jeļena Ostapenko turpina veiksmīgo Āzijas turnīru tūri. Šoreiz viņas pretiniece Pekinas turnīra ceturtdaļfinālā ir rumāniete Sorana Kirstja. Abas tenisistes viena otru labi pazīst, jo abas kopā spēlējušas dubultspēlēs.