Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Jūrmalā notiekošo 2017. gada Eiropas čempionātu trešdien iesāka ar divām uzvarām un iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, savukārt Toms Šmēdiņš/ Aleksandrs Solovejs un Rihards Finsters un Edgars Točs piedzīvoja divus zaudējumus, kamēr Mārtiņam Pļaviņam/Haraldam Regžam viena uzvara un viens zaudējums.

Samoilovs/Šmēdiņš D apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:10) sagrāva Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru. Pēc līdzīga pirmā seta sākuma latvieši izskaņā prata gūt svarīgus punktus un izvirzīties vadībā visā spēlē, bet otrajā setā Samoilovs/Šmēdiņš laukumā dominēja, neatstājot turkiem variantus.

Otrajā spēlē Samoilvam/Šmēdiņam par uzvaru nācās pacīnīties daudz smagāk – spēle ar vāciešiem Markusu Bekermanu/Janiku Harmsu ilga gandrīz stundu, 52 minūtes. Latvijas pāris zaudēja pirmajā setā, taču uzvarēja abos nākamajos un visā spēlē ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:13).

A grupā viens no Latvijas vadošajiem duetiem Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža pirmajā spēlē ar rezultātu 0-2 (18:21, 15:21) zaudēja itāļiem Aleksam Ranjēri un Adrianam Karambulam, bet vakara mačā sīvā cīņā ar 2-1 (21:16, 26:28, 15:13) pārspēja Ukrainas pāri Mikolu Babiču/Jaroslavu Gordiejevu.

Savukārt divus zaudējumu F grupā piedzīvoja Toms Šmēdiņš un Aleksandrs Solovejs, kuri vakara mačā ar 0-2 (18:21, 17:21) zaudēja Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem no Beļģijas. Pirms tam dienas pirmajā spēlē Toms Šmēdiņš un Solovejs ar rezultātu 0-2 (16:21, 17:21) piekāpās Rio olimpiādes bronzas medaļniekiem Aleksandram Brouveram un Robertam Mēuvsenam no Nīderlandes. Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, ceturtdien grupas pēdējā spēlē Šmēdiņam un Solovejam jāizcīna uzvara.

G grupas otrajā mačā Rihards Finsters un Edgars Točs ar 0-2 (13:21, 8:21) piedzīvoja graujošu zaudējumu Annešam Berncenam Molam un Sannlijam Sērumam no Norvēģijas. Dienas pirmajā mačā viņi ar 0-2 (10:21, 18:21) piekāpās spāņiem Pavlo Ereram un Adrianam Gaviram. Arī Finstera un Toča liktenis šajā turnīrā izšķirsies grupas trešajā spēlē ceturtdien.