Grieķijas izlases basketbolistes otrdien Prāgā Eiropas čempionāta (EČ) astotdaļfināla spēlē sagādāja sensāciju, pārspējot par favorīti uzskatīto Krievijas izlasi.

Grieķija ļoti sīvā cīņā svinēja panākumu ar rezultātu 62:58 (19:15, 9:17, 22:4, 12:22), pirmo reizi kopš 2009.gada tiekot kontinenta labāko astotniekā.

Tāpat ceturtdaļfinālu otrdien sasniedza Itālija, kas ne mazāk saspringtā spēlē ar 49:48 (12:14, 17:7, 5:19, 15:8) uzvarēja Ungāriju, kurai, tāpat kā Krievijai, šis čempionāts līdz ar to noslēdzās.

Otrdien ceturtdaļfinālā tika arī Latvijas izlase, kuras ar 75:70 (24:12, 10:20, 19:19, 22:19) pieveica 2015.gada Eiropas čempiones Serbijas basketbolistes, kamēr Slovākija ar 82:68 (22:16, 12:13, 23:27, 25:12) uzvarēja Ukrainu.

Līdz ar to pēc otrdienas spēlēm ir zināmi visi ceturtdaļfināla pāri. Latvijas izlase ceturtdien tiksies ar Spāniju, Beļģija mērosies spēkiem ar Itāliju, Francija tiksies ar Slovākiju, bet Turcija cīnīsies ar Grieķiju.

Prāgā notikušajā Grieķijas un Krievijas izlašu cīņā notikumi laukumā risinājās kā pa viļņiem. Pēc pirmās ceturtdaļas neliels pārsvars bija grieķietēm, taču pēc puslaika vadībā ar 32:28 jau bija krievietes. Grieķija pēc tam aizvadīja teicamu trešo ceturtdaļu, pretiniecēm ļaujot gūt tikai četrus punktus, panākot 50:36.

Tomēr spēles beigās Krievija spēja atjaunot intrigu, lai arī vēl piecas minūtes pirms beigām zaudēja ar 40:56. Trīs minūšu laikā Krievija veica izrāvienu 12:1, bet 38 sekundes līdz beigām zaudēja vairs ar 56:59. Tomēr atspēlēties Krievija nespēja, lai gan pašā izskaņā apzināti meta garām "sodiņu", tomēr pie atlēkušās bumbas netika.

Grieķijas izlasē teicamu spēli aizvadīja Stiljani Kaltsida, kura guva 24 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, kamēr Krieviju no neveiksmes neglāba talantīgās Marijas Vadejevas 18 gūtie punkti un 21 atlēkusī bumba zem groziem.

Krievija iepriekšējā Eiropas čempionātā palika sestajā vietā, bet laika posmā no 2003. līdz 2011.gadam trīs reizes izcīnīja zelta medaļas.

Tikmēr Hradeckrālovā notikušajā Itālijas un Ungārijas cīņā otrās ceturtdaļas pirmajās astoņās minūtēs itālietes pretiniecēm ļāva gūt tikai divus punktus, pēc puslaika esot vadībā ar 29:21. Tomēr pēc tam iniciatīva piederēja ungārietēm, kuras pirms pēdējā spēles nogriežņa jau bija vadībā ar 40:34. Spēles beigas bija ļoti saspringtas, jo trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Itālija bija vadībā ar 47:46, beigās minimālo pārsvaru saglabājot.

Uzvarētājām 17 punktus guva un deviņas atlēkušās bumbas izcīnīja Čečilia Candalasīni, bet ungārietēm ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Tijana Krivačeviča.

Itālijas izlase iepriekšējo reizi Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēja 2013.gadā.

Ceturtdaļfinālā notiks cīņa ne tikai par tikšanu pusfinālā, bet arī par iespēju kvalificēties nākamā gada Pasaules kausa izcīņai, kur tiks šī čempionāta piecas labākās komandas, bet ja to vidū būs arī Pasaules kausa rīkotāja Spānija, tad pie ceļazīmes varēs tikt arī sestās vietas ieguvēja.