Latvijas labākā akadēmiskās airēšanas sportiste Elza Gulbe sestdien Eiropas čempionātā, kas norisinās Čehijā, gandarījuma braucienā pēdējos 500 metros izcīnīja vietu galvenajā – A finālā.

Gulbe, kura pērn negaidīti kļuva par Eiropas vicečempioni, gandarījuma braucienā 2000 metru distancē finišēja pēc septiņām minūtēm un 35,390 sekundēm, tikai septiņas sekundes simtdaļas zaudējot uzvaru guvušajai zviedrietei Lovisai Klēsonei.

Līdz pat 1500 metru atzīmei Gulbe, kura startēja pirmajā celiņā, turējās ceturtajā vietā, taču pēc tam veica varenu spurtu, tiekot starp divām labākajām, kuras nodrošināja sev vietu A finālā.

Latvijas airētāja sīvā cīņā aiz sevis atstāja nīderlandieti Rosu De Jongu, kura palika trešā un būs spiesta startēt B finālā.

Jau ziņots, ka piektdien Račicē notiekošajās sacensībās Gulbe savā priekšbraucienā finišēja piektajā pozīcijā sešu laivu konkurencē. Viņa distanci veica septiņās minūtēs un 52 sekundēs, tuvākajai konkurentei zaudējot gandrīz divas sekundes, savukārt no braucienā uzvaru guvušās dānietes Ūdbi Ēriksenas atpaliekot par teju 12 sekundēm.

Tikai priekšbrauciena uzvarētāja pa tiešo iekļuva finālā, kamēr pārējām dalībniecēm nācās sestdien sacensties gandarījuma braucienos.

Finālbrauciens Gulbei gaidāms svētdien.

Tāpat Eiropas čempionātā vieglsvaru vieninieku klasē sestdien pusfinālā startēja Latvijas airētāja Olga Svirska, kura savā braucienā palika pēdējā - sestā, tāpēc sacensību noslēgumā viņa airēs B finālā, kurā notiks cīņa par septīto vietu.

Svirska savā pusfināla braucienā bija pārliecinoši lēnākā, tuvākajai konkurentei zaudējot vairāk kā 12 sekundes.

Piektdien Svirska savā priekšbraucienā ieņēma ceturto vietu piecu dalībnieču konkurencē. Trīs ātrākās uzreiz iekļuva pusfinālā, kamēr Latvijas sportiste vēlāk startēja gandarījuma braucienā, kurā viņa izcīnīja otro vietu un nodrošināja vietu pusfinālā.

Jau ziņots, ka pērn Gulbe Eiropas čempionātā Vācijā negaidīti izcīnīja sudraba medaļu, aiz sevis atstājot Īriju pārstāvošo latvieti Sanitu Pušpuri, kura šogad Vecā kontinenta meistarsacīkstēs nepiedalās. Tiesa, viņa maija sākumā Belgradā airēja Pasaules kausa pirmajā posmā, kur izcīnīja piekto vietu, bet Gulbe Serbijā nestartēja.

Pušpure pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ierindojās 13.vietā, savukārt Gulbe Olimpiādei kvalificēties nespēja.

Gulbe 2013. gadā izcīnīja bronzu pasaules Universiādē un pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt Pušpure 2014. gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs. Tāpat Īriju pārstāvošā latviete startēja 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur tāpat kā pērn Riodežaneiro arī ieņēma 13. vietu.