Latviešu riteņbraucējs Krists Neilands no "Israel Cycling Academy" komandas trešdien finišēja lielajā grupā Norvēģijās notiekošās Fjordu tūres (UCI kat.2.1) pirmajā posmā, ieņemot 59.vietu.

Posmā uzvaru izcīnīja "Sport Vlaanderen - Baloise" beļģu riteņbraucējs Drīss van Gestels, kurš 190 kilometrus garās distances finišu šķērsoja pēc trasē pavadītām četrām stundām 35 minūtēm un 16 sekundēm.

Viņš uzvaru izrāva finiša spurtā, gūstot virsroku pār trim citiem riteņbraucējiem, bet 27 sekundes vēlāk finišu sasniedza lielā grupa, kurā bija 88 riteņbraucēji, tostarp Neilands, kurš tika klasificēts 59.vietā.

Kalnu karaļa vērtējumā Neilands pirmajā posmā bija desmitais, bet jauno braucēju konkurencē viņš ieņēma 35. vietu.

Velobrauciens noslēgsies svētdien.

Neilands ir viens no diviem Latvijas sportistiem, kurš 2017. gada sezonā pārstāv kādu no 24 profesionālā kontinentālā līmeņa komandām. Aizvadītā gada beigu daļā no Kuldīgas nākušais sportists noslēdza divu gadu līgumu ar Izraēlā reģistrēto komandu "Israel Cycling academy". Šajā līmenī šogad brauc arī valsts elites čempions Gatis Smukulis, kurš pārstāv franču vienību "Delko Marseille Provence KTM".

Neilands pagājušajā sezonā pārstāvēja vienu no pasaules vadošajām U-23 vecuma grupas sportistu komandām "Axeon Hagens Berman". 2016. gadā sportists Neilands izcīnīja augsto piekto vietu Nāciju kausa izcīņas posmā Flandrijā, tāpat tika gūta arī desmitā vieta Lježas - Bastoņas - Lježas vienas dienas velobraucienā, 13.vieta Eiropas U-23 čempionātā grupas braucienā un izcīnīti Latvijas U-23 čempiona tituli grupas, kā arī individuālajā braucienā.