Hjūstonas "Rockets" komanda otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē savā laukumā ar 105:99 (16:22, 35:22, 21:33, 33:22) pieveica Oklahomasitijas "Thunder" un iekļuva nākamajā kārtā.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Rockets" uzvarēja ar 4-1.

Šajā mačā teicamu sniegumu demonstrēja "Rockets" līderis Džeimss Hārdens, kurš iemeta 34 punktus un arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt 22 punktus pievienoja Lū Viljamss.

Tikmēr "Thunder" kārtējo reizi neglāba Rasela Vestbruka individuāli veiksmīgais sniegums - 47 punkti, 11 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Tiesa, noslēdzošajā ceturtdaļā viņš no spēles realizēja vien divus no 11 metieniem. Neviens cits viņa pārstāvētās komandas basketbolists neiemeta vairāk par 11 punktiem.

Zīmīgi, ka Hārdens un Vestbruks tiek uzskatīti par galvenajiem pretendentiem uz šīs sezonas NBA vērtīgākā spēlētāja balvu.

Nākamajā kārtā "Rockets" tiksies ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio "Spurs" vai Memfisas "Grizzlies". Rezultāts šajā sērijā pašlaik ir 3-2 "Spurs" labā.

Kā ziņojām, "Spurs" otrdien sērijas piektajā spēlē savā laukumā guva uzvaru ar 116:103 (23:23, 32:26, 32:27, 29:27), bet Bertāns atzīmējās ar trim punktiem.

Tikmēr citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā mačā otrdien Jūtas "Jazz" izbraukumā ar 96:92 (19:21, 27:22, 18:15, 32:34) pieveica Losandželosas "Clippers", sērijā panākot 3-2.

"Jazz" komandu pretī uzvarai aizveda Gordons Heivords, kurš iemeta 27 punktus.

Vēl piecas sekundes līdz pamatlaika beigām "Clippers" saspēles vadītājs Kriss Pols ar precīzu trīspunktnieku samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (92:94), taču pēc tam Džordžs Hils iemeta abus soda metienus.

Pols ar 28 punktiem bija par šī mača rezultatīvākais basketbolists.

Šīs sērijas uzvarētājs Rietumu konferences pusfinālā tiksies ar regulārā čempionāta labāko vienību Goldensteitas "Warriors". Sestā spēle notiks piektdien "Jazz" laukumā.