Pērnās sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālisti Goldensteitas "Warriors" pirmdien sasniedza izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfinālu.

Izslēgšanas sacensību pirmās kārtas ceturtajā mačā "Warriors" viesos ar 128:103 (45:22, 27:26, 34:32, 22:23) droši apspēlēja Portlendas "Trail Blazers" basketbolistus un sērijā droši triumfēja ar rezultātu 4-0.

"Warriors" jau pirmajā ceturtdaļā iemeta 45 punktus, iegūstot vairāk nekā 20 punktu pārsvaru un dueli droši noveda līdz panākumam. Uzvarētājiem 37 punktus sameta Stefans Karijs, kurš noslēdzošajā periodā vispār neizgāja laukumā.

Pēc divu spēļu izlaišanas laukumā atgriezās cits "Warriors" līderis Kevins Durants, bet otro maču pēc kārtas vicečempioniem nepalīdzēja galvenais treneris Stīvs Kers, kuru atkal piemeklējušas muguras problēmas.

"Trail Blazers" komandā 34 punktus sameta Demjens Lilards.

Nākamajā kārtā "Warriors" sacentīsies ar Jūtas "Jazz" vai Losandželosas "Clippers". Šo komandu sērijā rezultāts pašlaik ir neizšķirts 2-2.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas spēlē pirmdien Toronto "Raptors" ar 118:93 (31:20, 26:28, 33:25, 28:20) uzveica Milvoki "Bucks" un sērijā pārņēma vadību ar 3-2.

Uzvarētājiem 25 punktus guva Normans Pauels, sasniedzot savas karjeras rekordu "play-off" mačos. Viņš otro maču pēc kārtas sākumsastāvā aizstāja neveiksmīgu sniegumu rādošo lietuvieti Jonu Valančūnu.

Rekordu savāca arī "Bucks" lielākā zvaigzne Jannis Andetakumbo, kuram bija 30 punkti.

Šo komandu nākamais mačs notiks ceturtdien, bet pāra uzvarētāju konferences pusfinālā jau gaida pagājušās sezonas čempione Klīvlendas "Cavaliers".

Tikmēr vēl vienā Austrumu konferences duelī Atlantas "Hawks" mājās ar 111:101 (28:35, 31:15, 18:27, 34:24) pārspēja Vašingtonas "Wizards" un sērijā rezultāts kļuva 2-2.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem, deviņām bumbām zem groziem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Pols Milseps. Tomēr īpaši uzslavējams ir spāņu veterāna Hosē Kalderona sniegums, kurš 20 minūtēs sameta desmit punktus, tomēr, viņam atrodoties laukumā, "Hawks" iemeta par 29 punktiem vairāk nekā ielaida.

"Wizards" rindās 32 punktus guva Bredlijs Bīls, bet ar 22 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Džons Vols.