Kopvērtējumā jau pēc iepriekšējās kārtas līderes bija krieviete Aleksandra Gorjačkina un Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, bet puspunktu aiz viņām sekoja četru šahistu grupiņa. Ceturtdien šīs sešas sportistes tikās savā starpā un visi dueļi beidzās bez uzvarētāja noskaidrošanas.

Radušos iespēju panākt līderes izmantoja armēniete Elina Danieljana un vāciete Elizabete Pēca, kuras guva uzvaras.

Kopvērtējumā tagad līderēm Dzagnidze un Gorjačkina ir pa septiņiem punktiem deviņās cīņās un viņām aiz muguras seko sešas sportistes. Piektdien desmitajā kārtā Dzagnidze ar baltajām figūrām sacentīsies pret polieti Moniku Socko, Gorjačkinai būs melnās figūras cīņā ar Vjetnamā dzimušo Ungārijas pārstāvi Hoangu Thaņu Čangu, sacensību otrais numurs Marija Muzičuka no Ukrainas centīsies uzvarēt krievieti Alinu Kašlinsku, bet Danieljana un Pēca spēkosies savā starpā.

Pēc papildrādītājiem pašlaik līdere ir Dzagnidze. Kā skaidroja turnīra direktors Egons Lavendelis, vispirms skatās savstarpējās spēles rezultātu, bet tad pretinieku punktu summu. Pašlaik Dzagnidzei ir neliels pārsvars, bet situācija var strauji mainīties, ja līderēm pievienosies vēl kāda sportiste, jo līdz ar to būs citi savstarpējo cīņu rezultāti.

Lielmeistare Bērziņa pirmdien savā duelī piekāpās polietei Karinai Ščepkovskai.

"Vienubrīd Ilzei izskatījās ļoti patīkama pozīcija, tomēr beigās pietrūka precizitātes," pauda Lavendelis.

Bērziņa joprojām ir labākā no Latvijas šahistēm, tomēr tagad viņas kontā ir vairs tikai puse punktu - 4,5 no deviņiem. Kopvērtējumā viņa atkāpusies uz 70.vietu.

Tālāk ar četriem punktiem seko Linda Krūmiņa, Elīna Otikova un Renāte Vidruska, kura kopvērtējumā šobrīd sadala 105.-107. vietu.

Ceturtdien jaunā Otikova cīnījās neizšķirti ar krievieti Mariju Komjaginu, Krūmiņa uzvarēja pieredzējušo Agnesi Līckrastiņu, bet Vidruska bija pārāka pār rangā zemāk esošo lietuvieti Mariju Sibajevu.

Kārtējo neveiksmi ceturtdien piedzīvoja Latvijas lielmeistare Inguna Erneste, kura piekāpās tautietei Marijai Nikolajevai. Lavendelis īpaši uzsvēra Nikolajevas sniegumu, kurai šī turnīra laikā klāt jau nākuši 78 reitinga punkti, kas ir ļoti daudz.

Tāpat ceturtdien Latvijas sportistu duelī Ramona Golsta uzvarēja Valentīnu Vainovsku, bet vēl no mājiniecēm punktus par neizšķirtiem nopelnīja Madara Golsta un Sandra Harlinska.

Piektdien desmitajā kārtā Bērziņa ar baltajām figūrām sacentīsies ar Hanimu Balajaujevu no Azerbaidžānas un šī būs vien otrā reize sacensībās, kad viņai pretim stāsies sportiste, kurai ir zemāks reitings. Iepriekšējo reizi tā bija pirmajā kārtā.

Tikmēr Krūmiņai, Otikovai un Vidruskai pretim nāks spēcīgākas pretinieces, kurām visām ir sieviešu starptautiskās meistares kategorija. Tāpat piektdien būs trīs Latvijas savstarpējās cīņas - Nikolajeva pret Līckrastiņu, Erneste pret Sandru Harlinsku un Nellija Maklakova pret Elizabeti Limanovsku.

Arī piektdien cīņas viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zālē "Omega" sāksies plkst.15, bet pēdējā dienā sestdien sportistes savus mačus sāks jau plkst.11.

Savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija sestdien paredzēta plkst.20.

Eiropas čempionāta pirmo 14 vietu ieguvējas iegūs ceļazīmi uz Pasaules kausu.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro un sacensībās startē spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalās septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacenšas 20 spēlētājas.

No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 reitinga punktiem pirms sacensībām starp dalībniecēm bija 60. pozīcijā.

Latvijas Šaha federācija (LŠF) Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018. gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.