Pagājušās nedēļas nogalē turpinājās tradicionālā dienvidu puslodes regbija izlašu novembra viesošanās pie saviem ziemeļu puslodes kolēģiem – galvenajā spēlē Anglija pārtrauca 10 gadu neražu pret DĀR (37:21).

Kaut gan Anglija iepriekšējo reizi bija uzvarējusi Dienvidāfriku tālajā 2006. gadā, kopš tā laika samierinoties ar vienu neizšķirtu un 11 zaudējumiem, absolūti viss liecināja par mājinieku gaidāmo uzvaru, jo komandas strauji virzās pretējā virzienā. Austrālieša Edija Džonsa vadībā Anglijai pakāpusies līdz otrajai vietai pasaules rangu tabulā, uzvarējusi visās līdzšinējās 9 spēlēs, pirmo reizi kopš 2003. gada "zelta paaudzes" izcīnījusi Sešu nāciju "Grand Slam" un pirmo reizi viesos visās trijās spēlēs pieveikusi Austrāliju, savukārt Alistera Kocē vadībā DĀR savā laukumā piedzīvojusi vēsturisko zaudējumu mazākumā spēlējušajai Īrijai, pirmo reizi viesos zaudējusi Argentīnai, pret Jaunzēlandi piedzīvojusi visu laiku smagāko sakāvi savā laukumā, un Eiropā ieradās ar neapskaužamu perspektīvu noslēgt sezonu ar mazāk nekā 50% uzvaru – tik slikti DĀR nav spēlējusi kopš bēdīgi slavenā Rūdolfa Straulija laikiem 2002.-03.g. Vienīgais, uz ko DĀR šoreiz varēja cerēt, būtu spēcīgs lietus, kas spēli pārvērstu īstā tranšeju karā.

Tvikenemā tiešām lija lietus, taču tas neglāba viesus. Viesu desmitais numurs Patriks Lambī ar soda sitienu un dropsitienu izvirzīja viesus vadībā (0:6), angļi atbildēja ar lieliskā uzbrukumā gūto Džonija Meja piezemējumu (7:6), bet puslaika vidū Lambī ar soda sitienu atguva vadību (7:9). Kaut gan mājiniekiem piederēja iniciatīva, pārāk lielais nopelnīto sodu skaits ļāva viesiem turēties līdzi. Izšķirošo pārsvaru angļi guva puslaika beigās ar Kortnija Loza un Džordža Forda piezemējumiem, ko papildināja Ouena Farela un Eliota Deilija soda sitieni (30:9). Ar bumbas ātru izspēli angļi saplosīja pretinieku aizsardzību, īpaši izceļoties devītajam numuram Benam Jangsam, kurš nokārtoja divus skaistus piezemējumus un pret kuru pretinieki tā arī neatrada pretargumentus. 58. minūtē Johans Hūsens beidzot guva pirmo DĀR piezemējumu pēdējās trijās spēlēs (30:14), bet jebkādas šaubas kliedēja Farela piezemējums 66. minūtē (37:14), un Villija le Rū piezemējums pašās spēles beigās vairs neko neizšķīra (37:21). Tādējādi Anglija uzvarējusi jau 11 spēles pēc kārtas (ieskaitot pēdējo spēli iepriekšējā trenera Stjuarta Lankastera vadībā), savukārt DĀR šogad deviņās spēlēs piedzīvojusi piecus zaudējumus, turklāt burtiski jebkura no sūri grūti izcīnītajām uzvarām vienkārši varēja pārvērsties zaudējumā.

Tikmēr Edinburgā jau otro reizi pēc kārtas Austrālija pēdējā brīdī salauza sirdi Skotijas līdzjutējiem (23:22). Pērn Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kad skotu uzvara šķita kabatā, dienvidāfrikāņu tiesnesis pēdējā minūtē piešķīra strīdīgu soda sitienu par labu Austrālijai, šoreiz Skotija praktiski visu spēli bija vadībā, vēl sešas minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija 22:16 mājinieku labā, turklāt viesi spēlēja mazākumā – taču zibenīgu uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Tevita Kuridrani. Tādējādi Austrālija saglabā cerības uz pirmo "Grand Slam" kopš 1984. gada, kad leģendu Marka Elas, Nika Fara-Džonsa, Maikla Lainas un Deivida Kampēzes vadībā vienā turnejā izdevās pieveikt Angliju, Skotiju, Velsu un Īriju.

Savukārt pasaules čempione Jaunzēlande pēc sensacionālās zaudējuma īriem Romā izgāza niknumu pār Itāliju (68:10), ienesot desmit piezemējumus, Velsa Kārdifā pieveica Argentīnu (24:20), Francija Tulūzā izrēķinājās ar Samoa (52:8), Īrija Dublinā neatstāja cerības Kanādai (52:21), bet Gruzija Tbilisi piekāpās Japānai (22:28). Citās spēlēs "barbari" – Fidži (40:7), īru "Munster" – maoru "All Blacks" (27:14), Spānija – Tonga (13:28), Rumānija – ASV (23:10).

19. novembrī Londonā angļu "Harlequins" spēlēs pret maoru "All Blacks", Tbilisi Gruzija – Samoa, Bukarestē Rumānija – Kanāda, Sansebastjanā ASV – Tonga, Florencē Itālija – DĀR, Tvikenemā Anglija – Fidži, Kārdifā Velsa – Japāna, Edinburgā Skotija – Argentīna, Parīzē Francija – Austrālija, Dublinā Īrija – Jaunzēlande, 24. novembrī franču "barbari" pret Austrāliju, 25. novembrī Grenoblē Kanāda – Samoa, 26. novembrī Bukarestē Rumānija – Urugvaja, Padujā Itālija – Tonga, Kilmarnokā Skotija – Gruzija, Tvikenemā Anglija – Argentīna, Kārdifā Velsa – DĀR, Dublinā Īrija – Austrālija, Parīzē Francija – Jaunzēlande, 3. decembrī Tvikenemā Anglija – Austrālija.