Noslēdzot dalību "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā Slovēnijā, Bledā, Latvijas hokeja izlase sestdien ar 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) sagrāva Francijas valstsvienību.

Pārliecību par pozitīvu turnīra noslēgumu Latvijas komanda, kurā spēlē vairāki U20 izlases pārstāvji, ieguva jau pirmajā periodā, kad ar īsu laika intervālu izdevās divreiz pārspēt Francijas izlases vārtsargu - vispirms Vitālijs Pavlovs individuāli guva vārtus, pēc tam Roberts Jekimovs divkāršoja Latvijas izlases pārsvaru.

Spēlei ritot visai augstā tempā arī otrajā periodā, Latvijas izlasei izdevās neitralizēt pretinieku uzbrukumus un vēl vairāk palielināt pārsvaru - Kirils Galoha pirmais pamana vārtu priekšā atsisto ripu un ieraida to vārtos - 3:0.

Trešajā periodā Francijas komanda jau izskatījās samierinājusies ar zaudējumu, un reti un bezzobaini mēģināja pārspēt Gustavu Dāvi Grigalu, kurš otrā perioda vidū nomainīja teicami spēlējušo Māri Jučeru, lai gan atsevišķos momentos mūsu vārtsargam nācās tikt galā ar bīstamu situāciju pie saviem vārtiem.

Perioda vidū Miks Lipsbergs panāca jau 4:0. Trešajā periodā Latvijas izlase spēlēja ļoti disciplinēti, nenopelnot nevienu noraidījumu, kamēr Francijas izlasē Antonīna Manavjana noraidījums maksāja vēl vienu vārtu zaudējumu - septiņu sekunžu laikā mūsēie realizēja skaitlisko vairākumu, uzbrukumu rezultatīvi noslēdzot pieredzējušakajam komandas spēlētājam, Mārtiņam Cipulim.

Pēdējos, sestos vārtus šai spēlē nepilnu pusminūti pirms mača beigām ar solo izgājienu guva Artūrs Salija.

Tādējādi pēc diviem zaudējumiem Latvijas izlase no Bledas atvadījās ar uzvaru un trešo vietu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraidē!