Brīvdabas spēlē, kas veltīta Nacionālās Hokeja līgas (NHL) simtgadei, "Heritage Classic", Edmontonas "Oilers" ar 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pārspēja Vinipegas "Jets", izcīnot piekto uzvaru šai sezonā.

Galvenais uzvaras kaldinātājs bija "Oilers" vārtsargs Kems Talbots, kurš atvairīja visus 31 pretinieku metienu, nodrošinot komandai "sauso" uzvaru. Šī edmontoniešu vārtsargam bija 12 "sausā" spēle NHL karjerā. Kopumā līgā viņš aizvadījis 119 mačus.

"Atmosfēra stadionā bija lieliska, arī ledus bija pietiekami labā kvalitātē," pēc uzvaras atzina Talbots. "Šīs spēles vienmēr ir ļoti aizraujošas."

Visus trīs vārtus "Oilers" guva otrajā periodā. Vispirms Marks Letestu trešdaļas vidū, edmontoniešiem spēlējot skaitliskajā mazākumā, pārspēja Konoru Hellebuiku. Pēc divām minūtēm Daniels Nērss panāca 2:0, bet trešos vārtus nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām guva Zaks Kasians.

Mača sākumus Vinipegā gan tika aizkavēts par divām stundām - tik spoži saule žilbināja ledu. Tas gan nenotika pirmo reizi - pirms četriem un diviem gadiem spēles Filadelfijā un Ņujorkā tika aizkavētas tieši tā paša iemesla dēļ, sagaidot, kad laukums nonāks ēnā.

Kopumā tikai trim vārtsargiem izdevies nosargāt savus vārtus neskartus brīvdabas spēlēs - pirmais bija Kalgari "Flames" somu vārtsargs Mīka Kiprusofs 2011. gadā mačā pret "Canadiens", otrs - Anaheimas "Ducks" vārtsargs Jonass Hillers 2014. gadā.

NHL jubilejas ietvaros tiks aizvadītas kopumā četras spēles zem klajas debess, ieskaitot tradicionālo "Winter Classic", kas jaunā gada pirmajā dienā notiks Sentluisā.