Latvijas labākā tenisiste Jeļena Ostapenko otrdien aizvadīja neveiksmīgu otro setu un ASV notiekošā Sinsinati WTA "Premier" sērijas turnīra otrās kārtas spēlē cieta neveiksmi pret Čehijas tenisisti Karolīnu Plīškovu.

Ostapenko 71 minūti ilgušā cīņā cieta neveiksmi ar 4-6, 1-6. Pirmais sets aizrītēja līdzīgā cīņā, bet otrajā dominēja čehiete.

Par Sinsinati WTA "Premier" turnīra otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 60 WTA ranga punktus.

Cīņu Latvijas tenisiste iesāka veiksmīgi, jo otrajā setā guva punktu pretinieces servē, panākot 2-0. Diemžēl nostiprināt pārsvaru viņai neizdevās, jo Plīškova uzreiz arī atbildēja ar izmantotu breikbumu, pēc tam panākot izlīdzinājumu 2-2.

Nākamos četros geimos dominēja servētājas, savukārt devītāja geimā čehiete otro reizi spēlē guva punktu Ostapenko servē. Desmitajā geimā Latviajs tenisiste varēja atspēlēties, jo viņai bija viena breikbumba, taču tā palika neizmantota un Plīškova mačā spēja izvirzīties vadībā.

Savukārt otro setu Ostapenko sāka savā servē pretiniecei neļaujot uzvarēt nevienā izspēlē, tomēr turpinājumā līdzvērtīga cīņa neizvērtās, jo Plīškova uzvarēja nākamajos sešos geimos, tostarp trīs reizes pie Ostapenko serves un svinēja pārliecinošu uzvaru.

Jau ziņots, ka Ostapenko, kura WTA pasaules rangā ieņem 39.vietu, turnīru pirmdien sāka ar ļoti grūtu uzvaru pār Annu Karolīnu Šmiedlovu no Slovākijas, kura ir ranga 57.rakete.

Ostapenko mača laikā otrajā setā atspēlēja divas mačbumbas, kā arī divas reizes atspēlējās esot iedzinējos, beigās svinot laimīgu uzvaru ar 1-6, 7-6 (8:6), 7-6 (7:5).

Tikmēr Plīškova, kura turnīrā ir izlikta ar 15.numuru, pirmajā kārtā no cīņas bija brīva.

Čehijas sieviešu tenisa otrā rakete WTA rangā ieņem 17.pozīciju, kas ir viņs karjeras rekords.

Šosezon Plīškova izcīnīja uzvaru Notingemas WTA "International" turnīrā, kur pirmajā kārtā ar 6-7 (5:7), 6-0, 6-2 uzvarēja Latvijas tenisisti Anastasiju Sevastovu. Savukārt nedaudz vēlāk Īstbornas WTA "Premier" turnīrā viņa piedzīvoja zaudējumu finālā.

Šajā sezonā WTA turnīros Plīškova ir izcīnījusi 27 uzvaras 42 spēlēs. Viņa nepiedalījās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet vēl pirms tam Monreālas WTA "Premier" turnīrā aizkļuva līdz trešajai kārtai, kurā zaudēja ranga ceturtajai raketei Simonai Halepai.

Karjeras laikā Plīškova ir uzvarējusi piecos WTA turnīros, bet vēl deviņos zaudējusi finālā.

Tikmēr Ostapenko pēdējā laikā ir spēlējusi ar mainīgām sekmēm, jo pēdējos desmit mačos ir izcīnītas vien trīs uzvaras. Tiesa, augusta sākumā pirms starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, Ostapenko sasniedza Florjanpolisas "International" turnīra ceturtdaļfinālu. Olimpiādē Ostapenko cieta neveiksmi pirmajā kārtā, kur ar 6-1, 3-6, 2-6 atzina titulētās austrālietes Samantas Stosuras pārākumu.

Kopumā šosezon Ostapenko ir 19 uzvaras 41 spēlē.

Plīškovas trešajā kārtā tiksies ar japānietes Misaki Doi un mājinieces Kristinas Makheilas cīņas uzvarētāju.

Sākotnēji turnīra sietā ar pirmo numuru bija izlikta pasaules ranga līdere Serēna Viljamsa no ASV, taču viņa pirmdien pleca traumas dēļ savu dalību turnīrā atsauca, tāpēc viņas vietā kā "laimīgā zaudētāja" pamatsacensībās iekļuva Doi.

Jau vēstīts, ka Sinsinati turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova, kura ar 3-6, 6-7 (4:7) piekāpās Sabīnei Lisicki no Vācijas.

Sinsinati "Premier" turnīrs norisinās uz cietā seguma kortiem.