Lielbritānija

Šī ir viena no valstīm, kur mācās vislielākais skaits ārzemju studentu. Tas izskaidrojams ar mācību iestāžu lielisko reputāciju un iespējām pēc mācību beigšanas iegūt labu darbu.

Lielbritānijā atrodas daudzas no senākajām pasaules universitātēm – Oxford (dibināta 1096. gadā), Cambridge (1209), St. Andrews (1410), Edinburgh (1582), Glasgow (1451). Šie senie gadskaitļi liecina par to, ka gadsimtu gaitā tieši Lielbritānijā tikusi attīstīta zinātne. Ārzemju studentus piesaista augstā mācību un zinātniski pētniecisko darbu kvalitāte. Līdzās tradicionālā tipa universitātēm šeit atrodas arī daudzas modernas universitātes, kas piedāvā šobrīd darba tirgū pieprasītas programmas, piemēram, loģistiku, mārketingu, ainavu dizainu, biznesu, tūrismu un citas programmas.

Katrā universitātē ir simtiem bakalaura un maģistra programmu. Izstādē Rīgā jūs varēsiet iegūt informāciju par mācību iestādēm, iestāšanās procesu un prasībām, finanšu jautājumiem un iespējām iegūt mācību kredītu no šādu britu universitāšu pārstāvjiem.

Izstādēs būs pārstāvētas šādas universitātes:

 • Swansea University
 • Northumbria University
 • University of Essex
 • Coventry University
 • University of Bolton
 • University College Birmingham
 • De Montfort University
 • Falmouth University
 • Anglia Ruskin University
 • SAE Institute
 • University of Wolverhampton

Šogad skolēniem bija daudz jautājumu par "Brexit" un finansējumu bakalaura un maģistra programmām. Šobrīd nekādas izmaiņas nav notikušas, tāpēc Eiropas Savienības studentiem vēl joprojām ir pieejams kredīts, kas pilnībā sedz mācību maksu bakalaura programmām. Savukārt topošajiem maģistriem pieejams finansējums 10 000 GBP apmērā, kuru studenti var izmantot pēc saviem ieskatiem – mācībām vai dzīvošanai.

Nīderlande

Kontintentālajā Eiropā Nīderlande neapšaubāmi ir līdere augstākās izglītības jomā angļu valodā. Šeit mācās vairāk nekā 90 000 studentu, no kuriem 57 000 nāk no Eiropas Savienības. Studentiem ir pieejamas vairāk nekā 2100 programmas angļu valodā.

Izstādē būs pārstāvētas šādas universitātes:

 • Tilburg University
 • Fontys University of Applied Sciences
 • Willem de Kooning Academy
 • Rotterdam Business School
 • Hanze University of Applied Sciences
 • HZ University of Applied Sciences

Beļģija

KU Leuven, University of Leuven ir klasiska zinātniski pētnieciska universitāte, kas sākusi savu akadēmisko darbību jau 1425. gadā. Šī universitāte šobrīd ir lielākā Beļģijas universitāte un ieņem 47. vietu pasaules universitāšu reitingā (The World University Ranking). 15 fakultātes piedāvā trīs pamata novirzienus – biomedicīnu, humanitārās un sociālās zinātnes, inžinierzinātnes.

Spānija

University of Navarra ir viena no prestižākajām Spānijas universitātēm, kas atrodas Pamplonas pilsētā (Navarras apgabala galvaspilsēta) un kurai ir fakultātes Madridē, Barselonā, Sansevastjanā un Ņujorkā. Universitātē ir 17 zinātniskās skolas, vairāk nekā 50 bakalaura programmas un 36 maģistra programmas. Lielākā daļa mācību programmu ir spāņu valodā, taču tādas programmas kā biznesa administrācija, jurisprudence, ekonomika, komunikācija un inženierzinātnes ir daļēji pieejamas angļu valodā. Universitāte ieņem 270. vietu QS pasaules universitāšu reitingā (QS World University Ranking), 27. vietu biznesa un menedžmenta reitingā un 301.-350. vietu kopējā "The World University Ranking" reitingā.

Dānija

Dānijā augstākā izglītība Eiropas Savienības pilsoņiem ir bez maksas. Protams, mūsu studentus interesē tieši programmas angļu valodā. Izstādē būs iespēja tikties ar University College Absalon pārstāvjiem.

Somija

Arī Somijā Eiropas Savienības studentiem mācības ir bez maksas. Izstādē būs iespēja tikties ar Häme University of Applied Sciences (HAMK) pārstāvjiem. Šajā universitātē ir pieejamas International Business, Electrical and Automation Engineering, Construction Engineering, Mechanical Engineering and Production Technology programmas angļu valodā. Topošajiem maģistriem pieejamas biznesa programmas.

Pirmo reizi Rīgā būs iespēja iepazīties arī ar Turku University of Applied Sciences lielāko Somijas lietišķo zinātņu universitāti, kas piedāvā 5 programmas angļu valodā.

Šveice

Šveice sevišķi lepojas ar savām viesnīcu biznesa un tūrisma programmām. Programmās veiksmīgi apvienotas mācības ar apmaksātu praksi, kas tiek organizēta katru otro semestri. Swiss Education Group izstādē pārstāvēs 5 mācību iestādes:

 • Hotel Institute Montreux (HIM)
 • Swiss Hotel Management School (SHMS)
 • Cesar Ritz Hospitality College
 • IHTTI
 • César Ritz Colleges Switzerland - Lucerne Campus.

Krievija

Izstādē būs pārstāvētas Sanktpēterburgas universitātes: Sankpēterburgas valsts universitāte un ekonomikas augstskola.

Čehija

Izstādē Rīgā ieradīsies 5 Prāgas universitātes: Charles University in Prague, University of Chemistry and Technology, Czech Technical University, University of Economics, Czech University of Life Sciences.

Charles University in Prague (Kārļa universitāte Prāgā) ir galvenā Čehijas universitāte un vecākā centrālās Eiropas universitāte, kuru 1348. gadā dibinājis Kārlis IV. Universitātes ietvaros darbojas 3 institūti un 17 fakultātes. Kopējais studentu skaits ir 51 438, 7000 no kuriem ir ārzemju studenti. Angļu valodā tiek piedāvātas šādas programmas: medicīna, stomatoloģija, farmācija, matemātika, fizika, sociālās zinātnes, jurisprudence, sports, datorzinātnes u.c. Universitāte ir galveno Eiropas augstāko izglītības iestāžu asociācijā kopā ar Sorbonnas, Oksfordas un Boloņas universitātēm. Šanhajas reitings to ir iekļāvis 300 labāko pasaules universitāšu sarakstā, savukārt pašā Čehijā tā ir līdere starp pārējām universitātēm.

University of Chemistry and Technology ir lielākā ķīmijas un ķīmiskās rūpniecības universitāte Čehijā. Universitātes statusu saņēmusi 1952. gadā, pirms tam bija daļa no tehniskās universitātes. Jau kopš dibināšanas brīža universitāte ir viens no galvenajiem Eiropas pētniecības centriem ar 200 gadu pieredzi ķīmijas nozares speciālistu sagatavošanā, un ir viena no 28 Čehijas valsts augstākajām mācību iestādēm. Universitāte ir Eiropas Nacionālo Inžinieru Asociāciju Federācijas (FEANI) un Starptautiskās Inžinieru Izglītības Kopienas (IGIP) biedrs. Viens no universitātes slavenākajiem absolventiem ir ķīmiķis Oto Vihterle, mīksto kontaktlēcu izgudrotājs.

Czech University of Life Sciences piedāvā 8 bakalaura programmas angļu valodā: Game Management, Business Administration, Informatics, Sustainable Use of Natural Resources, Economics & Management, Agricultural Engineering, Forestry, Agriculture & Food. Topošajiem maģistriem ir iespēja izvēlēties no 21 mācību programmas.

Tiecieties ar universitāšu pārstāvjiem izstādē "Starptautiskās izglītības dienas", kas 14. oktobrī notiks viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču centrā Elizabetes ielā 55.

Atcerieties, ka mācību iestādes izvēle ir ļoti nopietns lēmums, tāpēc jau laicīgi jāiegūst visa nepieciešamā informācija.

Izstādes darba laiks: 10.00 – 17.00
Ieeja bez maksas
Sīkāka informācija un dalībnieku saraksts:
www.balticcouncil.lv

Izstādes rīkotāji - jūsu konsultanti ārzemju izglītības pasaulē

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION;
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67317627
info@balticcouncil.org
www.balticcouncil.lv


Izglītības aģentūra MERIDIAN GROUP
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67311610
Kuldīgas ielā, 17, Ventspils, t. 636 07870
info@meridian.lv
www.meridian.lv