Izskatās, ka Tramps tādējādi spilgti demonstrē savu neapmierinātību par citu NATO valstu nevēlēšanos ievērojami palielināt savus tēriņus aizsardzības jomā. Šādi draudi tikai liecina par saspīlējumu, kāds valda starp Eiropu – īpaši Vāciju – un ASV, norāda "ForexLive".

Jautāts, vai Tramps patiesi varētu virzīt ASV izstāšanos no NATO, viņš paziņoja: "Es domāju, ka, iespējams, varētu, bet tas nebūs nepieciešams. Viņi [alianses dalībvalstu līderi] ir panākuši pretī kā viņi to vēl nekad iepriekš nav darījuši."

Šonedēļ Briselē, Beļģijā, notiek NATO samits, kurā Tramps jau paguvis izteikt neapmierinātību ar līdzšinējo dalībvalstu vienošanos aizsardzībai tērēt līdz 2% no IKP. Par spīti tam, ka lielākā daļa valstu tuvākajos gados neplāno sasniegt pat šādus tēriņus, Tramps paziņojis, ka aizsardzības izdevumi jāpalielina līdz 4% no IKP.

Pēc pirmajām izskanējušajām ziņām par Trampa draudiem un pirms viņa sniegtā apstiprinājuma žurnālistiem avoti NATO aprindās noliedza, ka ASV prezidents būtu draudējis ar izstāšanos no alianses, vienlaikus atzīstot, ka Tramps ir veltījis asus pārmetumus sabiedrotajām valstīm par nepietiekamajiem aizsardzības izdevumiem, raksta aģentūra "Reuters".