Tiesa gan, paziņojumā M5S un Ziemeļu līga jau norādījušas, ka šis projekts, kas datēts ar pirmdienu, tagad jau esot "novecojis" un kopš tā rašanās tajā esot veiktas "būtiskas modifikācijas". 39 lappušu dokumentā paredzēts īstenot "juridiskus un ekonomiskus pasākumus, kas ļautu ES dalībvalstīm pamest vienoto valūtu un atgūt monetāro suverenitāti"

Citos priekšlikumos paredzēta iespēja aicināt Eiropas Centrālo banku norakstīt 250 miljardu dolāru lielo Itālijas parādu, kā arī pausts aicinājums risināt "jaunas sarunas" par ES līgumiem. Ir jāizveido "izlīguma komiteja", kas būtu paralēla valdībai un kas būtu atbildīga par atšķirību risināšanu abu stipri dažādo politisko spēku starpā, teikts dokumentā.

Vienošanās projekta parādīšanās izraisīja plašu rezonansi medijos, kur žurnālisti un eksperti kritizēja tās naivumu. M5S un Ziemeļu līga jau distancējušās no šīs vienošanās versijas, norādot, ka daži tās elementi esot "būtiski mainīti" un ka partijas nolēmušas "neapšaubīt vienotās valūtas nākotni" Itālijā.