Partija arī vērsusies ar šo jautājumu pie Seima ārlietu komitejas vadītāja Juoza Bernatoņa.

"Jeruzaleme ir ebreju valsts vēsturiskā galvaspilsēta, tādēļ diplomātisko pārstāvniecību pārcelšana atjaunotu vēsturisko taisnīgumu. Izraēla ir vienīgā demokrātiskā valsts reģionā un uzticama Rietumvalstu sabiedrotā," norādījis "Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu" frakcijas deputāts Laurīns Kasčūns.

Cits šīs frakcijas deputāts Daiņus Kreivis paudis viedokli, ka "Jeruzaleme ir Izraēlas galvaspilsēta, tāpat kā Viļņa ir mūsu valsts galvaspilsēta".

Partijai "Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti" ir 31 mandāts Seimā, kurā ir pavisam 141 deputāts. Partiju vada Augstākās padomes priekšsēdētāja Vītauta Landsberģa mazdēls Gabriels Landsberģis.

Jau vēstīts, ka ASV pirmdien atklāja savu vēstniecību Jeruzalemē. ASV lēmums pārcelt savu vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi izraisījis sašutumu palestīniešu vidū. Protestētāju un Izraēlas spēku sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas pirmdien, kad Jeruzalemē tika atklāta jaunā ASV vēstniecība, tika nogalināti 60 palestīnieši un tūkstošiem ievainoti.

Jeruzalemes statuss ir viens no smagākajiem jautājumiem Izraēlas konfliktā ar palestīniešiem. Kamēr Izraēla Jeruzalemi uzskata par savu galvaspilsētu, palestīnieši vēlas pilsētas austrumdaļu padarīt par savas nākamās valsts galvaspilsētu.

Baltijas valstis, tāpat kā citas Eiropas Savienības valstis un absolūtais vairākums pasaules valstu, par Izraēlas galvaspilsētu atzīst nevis Jeruzalemi, bet Telavivu.