Kuveitas emīrs solīja atvēlēt divus miljardus dolāru. Viens miljards tiks nodrošināts aizdevumu formā, bet pārējā summa tiks investēta projektos, sacīja emīrs Šeihs Sabahs al Ahmads as Sabahs.

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu aizdevumos un investīcijās solīja piecus miljardus dolāru. Saūda Arābija atvēlēs vienu miljardu dolāru investīciju projektiem, bet pusmiljardu - Irākas eksporta atbalstam.

Katara solīja atvēlēt vienu miljardu aizdevumiem un investīcijām, bet Apvienotie Arābu Emirāti - pusmiljardu investīcijām.

Šīs summa kopā ar Eiropas Savienības 495 miljoniem un Austrālijas 100 miljoniem dolāru donoru konferences trešajā un pēdējā dienā sastāda vairāk nekā 10 miljardus dolāru.

Bagdāde apgalvo, ka tai pēc trīs gadu kara ar džihādistu grupējumu "Daesh" nepieciešami teju 90 miljardi dolāru, lai atjaunotu izpostītās ēkas, skolas, slimnīcas un citus infrastruktūras objektus.

"Daesh" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Daesh", grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.