Pret 75 gadus veco valsts vadītāju tiek vērsts spiediens saistībā ar apsūdzībām korupcijā.

Valdošā partija Āfrikas Nacionālais kongress (ANC) otrdien nolēma Zumu atcelt no prezidenta amata, dodot viņam 48 stundas laika, lai atkāptos. Pirms tam decembrī Zuma zaudēja ANC vadītāja vietu.

Pats Zuma skaidro, ka ANC nav viņam paskaidrojusi, par ko tieši vēlas viņa atsaukšanu. "Šī jautājuma cilāšana ir ļoti negodīga pret mani," trešdien Zuma paziņoja intervijā nacionālajai raidsabiedrībai SABC. "Viņi neatklāja man iemeslus," uzsvēra prezidents.

Zuma atgādināja, ka ir piedāvājis atkāpties no amata jūnijā. Oficiāli pilnvaru termiņš viņam noslēdzas 2019. gada vidū. Ceturtdien parlamentā gaidāms balsojums par neuzticības izteikšanu Zumam.

Vietējie mediji pirms tam ziņoja, ka partija rakstiski liks Zumam atkāpties no amata pēc tam, kad viņš bija lūdzis iespēju palikt amatā vēl trīs mēnešus.

Zumas prezidentūru ir aizēnojuši korupcijas skandāli un ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī, un ANC zaudē atbalstītājus pirms nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, ziņoja aģentūra LETA.

Par ANC vadītāju ieceltā Zumas vietnieka Ramaposas atbalstītāji vēlas viņu redzēt prezidenta amatā vēl pirms vēlēšanām, kurās ANC var zaudēt savu dominanci pirmo reizi kopš aparteīda beigām 1994. gadā.