"Tā ir mazinājusi spēkus mūsu cīņai, lai sakautu "Daesh" Sīrijas austrumos," sacīja Tilersons, izsakoties par ASV atbalstīto kurdu kaujinieku cīņām pret "Islāma valsts" pretestības perēkļiem.

"Spēki no šejienes ir novirzīti uz Afrīnu" Sīrijas ziemeļrietumos, viņš sacīja.

Turcija vairākkārt mudinājusi ASV izbeigt sadarbību ar Sīrijas kurdu kaujinieku grupējumu Tautas aizsardzības vienības (YPG).

Svētdien Turcija brīdināja, ka tā var izvērst operāciju pret kurdu spēkiem ar austrumos no Eifratas, norādot, ka uzbrukums var tikt vērsts arī pret amerikāņu karavīriem šajā rajonā, ja viņi būs ienaidnieka uniformās.

Tilersons sacīja, ka viņš šonedēļ dosies uz Ankaru, lai ar turku kolēģiem runātu par turpmāko ceļu.

"Mums ir bijušas diskusijas ar mūsu NATO sabiedroto Turciju," Tilersons žurnālistiem sacīja Kuveitā.

"Mēs uzskatām, ka viņi apzinās to, kāda būs [šīs operācijas] ietekme uz mūsu galveno operāciju, kas ir "Islāma valsts" sakāve," sacīja Tilersons.

Turcija 20 .janvārī sāka ofensīvu pret Afrīnu, lai padzītu ASV atbalstīto Sīrijas kurdu kaujinieku grupējumu YPG.

Ankara uzskata YPG par teroristiem un Turcijas kurdu bruņoto separātistu grupējuma Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) atzaru, savukārt ASV atzinušas YPG par efektīvāko spēku sauszemes operācijās pret džihādistu grupējumu "Daesh" Sīrijā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

"Islāma valsts" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Daesh", grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.