Pat panākot valstu vienprātību par globālo sasilšanu veicinošo gāzu izplūdes atmosfērā ievērojamu ierobežošanu*, sagaidāms, ka vidējā gaisa un ūdens temperatūra uz mūsu planētas vēl turpinās augt, kausējot ledājus, paaugstinot ūdens līmeni un mainot okeānu straumes, vēl vairāk ietekmējot klimatu.

Līdzās tādai būtiskai problēmai kā kopējā ūdens kvalitātes pasliktināšanās, kas vēl vairāk palielinās sausuma draudus daudzos reģionos pasaulē, tādējādi veicinot konfliktu iespējamību par dzeramo ūdeni, mēs varam pieredzēt daudzu dzīvnieku sugu izmiršanu jau pavisam tuvā nākotnē. "Popular Science" atzīmē, ka vairākas no tām ir plaši pazīstamas tieši tādēļ, ka bijušas apdraudētas vai uz izmiršanas robežas jau līdz šim, bet klimata pārmaiņas to eksistencei liek kārtējos šķēršļus.

*Tā šķietami tika sasniegta, pērn Parīzē valstīm vienojoties par siltumnīcas gāzu emisijas ierobežošanu, bet Donalda Trampa politika šīs vienošanās izpildi varētu apturēt ASV, kas ir vienas no lielākajām gaisa piesārņotājām pasaulē. Citas valstis, tostarp Indija un Ķīna, apņēmušās ievērot vienošanos.

Avots: www.DELFI.lv