Incidents noticis brīdī, kad štābā uzstājās Kubaņas kazaku kustības dalībnieks Jevgēnijs Pančuks, kurš nesen pauda atklātu atbalstu Navaļnijam. Uzbrukuma laikā sabojāta tehnika un iekaustīts Pančuks, ziņo brīvprātīgie Navaļnija kampaņas dalībnieki.

Navaļnijs, kurš ir pieteicis sevi cīņai par prezidenta krēslu 2018. gada vēlēšanās, plašu ievērību pēdējā laikā guvis pateicoties pētījumam, kurā premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apsūdzēts plašā korupcijā.

Varai nesniedzot atbildes uz šīm apsūdzībām, negaidīti daudz cilvēku 26. martā visā Krievijā pulcējās uz protestiem. Simtiem cilvēku, tostarp pats Navaļnijs, tika aizturēti. 12. jūnijā Navaļnijs aicina cilvēkus pulcēties uz jaunām protesta akcijām.

Sociālo tīklu video no ceturtdienas incidenta vieta redzams, ka štābā atradās vismaz 10 cilvēki militārā apģērbā un kazaku cepurēs.

Pančuks iepriekš Navaļnija Štābā paziņoja, ka kazaki atbalsta cīņu pret varas korupciju un apgalvoja, ka kazaku līderi devuši rīkojumu bloķēt Navaļnija štābu, taču daudzi tam nav piekrituši.

Nekavējoties pēc šīm atklāsmēm Pančuks no kazaku kustības izslēgts.

Krievijas kazaku kustības pārstāvji, kuri nereti iestājas par Kremļa interesēm, slavina prezidentu Vladimiru Putinu un iesaistījušies arī bruņotajā konfliktā Ukrainā prokremlisko separātistu pusē, ne pirmo reizi sarīkojoši akciju pret Navaļniju.

Iepriekš viņi ir bloķējuši Navaļnija štābus un pērn Anapā uzbruka pašam opozicionāram.

Tā saukto kazaku kustības Krievijā iesaistās ielu patruļās kā brīvprātīgie kārtības sargi, tostarp kopā ar policiju.

2015. gadā kazaku patruļa ar pātagām Sočos uzbruka pankgrupai "Pussy Riot", kad grupas dalībnieces sarīkoja akciju ar dziesmu "Putins iemācīs tevi mīlēt dzimteni".