Augstākās tiesas tiesnesis Jurijs Ivaņenko pavēstīja, ka tiesa nolēmusi slēgt Jehovas liecinieku administratīvo centru un 395 vietējās organizācijas, bet to īpašums tiks nodots valstij.

Spriedums stājas spēkā nekavējoties, uzsvēra tiesnesis.

Prasību tiesā 17. martā iesniedza Tieslietu ministrija, kura esot konstatējusi, ka reliģiskās organizācijas darbība esot pretrunā ar statūtos noteiktajiem mērķiem un uzdevumiem, kā arī pārkāpj Likumu par pretdarbību ekstrēmismam.

Savukārt Jehovas liecinieki norādījuši, ka viņu vajāšana balstīta "atklātās falsifikācijās, atsevišķu ekspertu neprofesionalitātē" un "tiesas kļūdās".

Līdz ar reģistrētajām vietējām organizācijām tiesas spriedums skars 2277 reliģiskās grupas visas Krievijas teritorijā, kas apvieno 175 000 ticīgo.

Jau ziņots, ka reaģējot uz Krievijas varas iestāžu centieniem aizliegt Jehovas liecinieku darbību, vairāk nekā 8 000 000 Jehovas liecinieku visā pasaulē, tai skaitā 2300 Jehovas liecinieku Latvijā, piedalījās vēstuļu rakstīšanas kampaņā, kurā Krievijas amatpersonas tika aicinātas pārtraukt nelikumīgas vajāšanas, kas jāpieredz kristiešiem šajā valstī.