Atceries, ka sarauktais purniņš nenozīmē tikai vēl vienu pievilcīgu īpašību suņa labā. Arī pašam saimniekam rūpīgi jāseko līdzi suņa veselībai un tīrībai. Suņukiem ar sarauktu purniņu var nākties biežāk tīrīt krokas, kurās uzkrājas netīrumi, tāpat arī mīluļi jāpieskata karstos laikapstākļos, jo brahicefāli sunīši (kuriem ir saraukts purniņš) slikti pacieš izteiktu karstumu un var ātrāk nogurt, bet lēnāk atgūt spēkus. Jāpievērš arī uzmanība elpošanai caur degunu, turklāt daudzi no sunīšiem var guļot krākt un arī ikdienā izdot krākšanai līdzīgas skaņas. Taču šim faktam noteikti nevajadzētu atturēt no kļūšanas par sunīša saimnieku!

Dāmu sunītis pekinietis

Foto: Shutterstock

Pekinietis ir mierīgs, samērā kluss suns, salīdzinot ar citām mazajām šķirnēm. Tas var dienas lielāko daļu pavadīt arī viens, kompānija un lieka uzmanība obligāti nav nepieciešama, bet, kad saimnieks mājās, neatkāpsies no viņa ne soli. Šis skaistais ķepainis ir lielisks sabiedrotais senioriem tieši savu pielāgošanās spēju dēļ. Kinoloģe Maiga Dzērvīte dalās pieredzē, kā ir dzīvot kopā ar pekiniešiem, cik labi tie satiek ar mazbērniem un kāpēc šīs šķirnes suns piemērots mierīgai dzīvei kopā ar senioru.

Viņa par pekiniešiem "MansDraugs" atklājusi, ka suņi ir gana universāli un pielāgosies dzīvei dažādos apstākļos, atkarībā no tā, kur dzīvo viņa saimnieks: "Rūpes par pekiniešiem neprasa daudz laika un enerģijas. Viņiem patīk skraidīt pa lauku, doties pastaigās, bet neprotestēs arī pret dzīvi iekštelpās un retākām pastaigām, ja saimnieks nevar izvest suni laukā."

Pekinietis izceļas ar savu skaisto kažoku. Visiem pekiniešiem jābūt melnām lūpām, melnam degunam un ap acīm melnam. Kažoks var būt jebkādā tonī, jebkurā krāsā – arī pilnībā gaišs un melns.

Savukārt Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas apstiprinātais šķirnes standarts vēsta, ka pekinietis izskatā atgādina lauviņu, kurai ir ārkārtīgi gudrs paskats. Suņuks ir mazs, mīlīgs, bezbailīgs, rotaļīgs un gandrīz vai kā mazs āksts, kas tā vien tieksies iepriecināt savu saimnieku. Galviņa ir salīdzinoši liela, taču sarauktais un plakanais purniņš galvu padara platāku. Uz purniņa var būt novērojama arī ādas kroka, taču pārāk daudz krokas standartā netiek atzītas, īpaši virs deguna.

Lasīt vairāk

Avots: MansDraugs.lv